REKLAMA

Normalności nie będzie? Dr Fauci: Nawet po zaszczepieniu, nie powinno się jeść poza domem!

Amerykański ekspert ds. chorób, dr Anthony Fauci ostrzega m.in. przed jedzeniem „na mieście” nawet, jeśli zostało się zaszczepionym.

  • Wciąż brakuje danych dotyczących tego, czy osoby zaszczepione przenoszą koronawirusa, czy też nie.
  • W związku z niejasnościami, dr Anthony Fauci ostrzega, by ograniczać aktywności poza domem nawet, jeśli przyjęło się szczepionkę przeciwko COVID-19.
  • Doktor podkreśla, iż sam, mimo zaszczepienia, unika chociażby jedzenia w restauracjach.

Czołowy ekspert ds. chorób w USA, dr Anthony Fauci przekazał, iż nawet Amerykanie którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki, powinni „nadal zachować ostrożność” i „próbować oprzeć się pokusie wyjścia na miasto lub kina”. Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych uczestniczył w konferencji prasowej w Białym Domu. Tematem tejże była dystrybucja szczepionek w USA. Stwierdził, iż choć osoby zaszczepione znacznie zwiększyły swoje bezpieczeństwo, to jednak kraj „nadal znajduje się na niedopuszczalnie wysokim poziomie ryzyka” nowych infekcji.

„Nadal nie jadam posiłków w pomieszczeniach i nadal jem tylko na wynos” – podkreślił Fauci, który został już zaszczepiony dwoma dawkami szczepionki. „Chcę nadal wspierać restauracje w mojej okolicy, do których normalnie bym chodził”. Powodem takiego zachowania ma być fakt, iż nie jest wcale pewne, czy osoby zaszczepione przenoszą koronawirusa, czy nie.

Istnieje bowiem możliwość, iż – choć zaszczepieni sami by nie chorowali – mogliby uczestniczyć w transmisji mikroba, zarażając innych, niezaszczepionych mieszkańców. Z kolei w niedzielnym wywiadzie doktor zasugerował, iż „możliwe jest”, że Amerykanie będą nosić maseczki jeszcze w 2022 roku.

Fox News

REKLAMA

Komentarze