REKLAMA

Miliony z budżetu Lublina na promocję LGBT i aborcji. Powstała petycja

– Milionowe dotacje trafiają do instytucji, które poparły tzw. Strajk Kobiet i promują aborcję oraz ideologię LGBT – powiedział podczas konferencji prasowej Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o budżet miasta Lublina. Grupa organizacji stworzyła petycję w tej sprawie.

  • Rada Miasta Lublina co roku przeznacza miliony na dotowanie fundacji i stowarzyszeń popierających ideologię LGBT, proaborcyjne strajki oraz rozruchy uliczne, podczas których atakowane są np. kościoły.
  • Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin stworzyły petycję w tej sprawie.
  • Zbiórka potrwa do 23 kwietnia 2021 roku. Zakończy się złożeniem petycji w Urzędzie Miasta. Wtedy sprawą będą musieli zająć się radni.
  • Zobacz także: Podpalono kościół w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala

W wyniku obywatelskiego monitoringu systemu dotacji miejskich, wykazano, że Rada Miasta Lublina przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny. Nawet kilka milionów złotych rocznie trafia do fundacji i stowarzyszeń popierających ideologię LGBT, proaborcyjne strajki oraz rozruchy uliczne, podczas których atakowane są np. kościoły. Wśród nich są mi.in. Galeria Labirynt, Fundacja Homo Faber, Fundacja Inna Fundacja, Fundacja HerStory czy też Camera Femina.

Jak zwraca uwagę Fundacja Życie i Rodzina, Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Mimo, że w 2008 roku prognozowano, że dług będzie spadał, w rzeczywistości rośnie. W tej sytuacji, w dodatku w czasie kryzysu gospodarczego spowodowanego koronawirusem, władze miasta Lublina przeznaczają miliony na promocję ideologicznych wymysłów, pogarszając stan miejskiego budżetu.

Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin stworzyły petycję „Pilnuj budżetu!”. W dokumencie domagają się zaprzestania finansowania kontrowersyjnych fundacji i organizacji. Ruszyła zbiórka podpisów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pilnujbudzetu.pl. Zbiórka potrwa do 23 kwietnia 2021 roku. Zakończy się złożeniem petycji w Urzędzie Miasta. Wtedy sprawą będą musieli zająć się radni.

REKLAMA

Komentarze