REKLAMA

Podpalono kościół w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala

REKLAMA

Trzy zastępy straży pożarnej pojawiły się dziś przed kościołem św. Krzyża w Lublinie, z którego wydobywały się kłęby dymu. – Wszystko wskazuje na celowe działanie. Osoba będąca w środku zatruła się dymem – poinformował Piotr Sobiło.

  • Wczesnym popołudniem z kościoła św. Krzyża w Lublinie zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Pojawiły się tam trzy zastępy straży pożarnej, którym udało się opanować pożar.
  • Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie.
  • Jedna osoba, będąca w środku świątyni, zatruła się dymem. Trafiła do szpitala.
  • Zobacz także: Atak na pracownika polskiej ambasady w Berlinie. Podpalono samochód!

– Zapaliła się kotara z tworzywa sztucznego, zawieszona przy wejściu do kościoła – powiedział st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. – Pożar został ugaszony. Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Spaleniu uległa kotara oraz okolice wejścia do kościoła. Trwa oddymianie budynku – poinformował.

– Pani co była w środku była w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Mamy tam Adorację całą dobę – napisał jeden z internautów. – Jest to kobieta w wieku około 60-lat. Poczuła się gorzej i została przewieziona do szpitala – uzupełnił st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

– Podpalenie lubelskiego kościoła, w którym znajdowała się kobieta to efekt trwających od dłuższego czasu kampanii wprost zachęcających do tego rodzaju czynów – ocenił Adam Wyszyński. Jego zdaniem odpowiedzialność za ten akt ponosi „Strajk Kobiet”.

twitter, polsatnews

REKLAMA

Komentarze