Atak na pracownika polskiej ambasady w Berlinie. Podpalono samochód!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@cezarygmyz

Wczoraj w nocy miał miejsce atak na jednego z pracowników polskiej ambasady w Berlinie. Poszkodowanemu podpalono samochód, który należał do floty dyplomatycznej. Sprawą zajęły się już niemieckie służby wywiadowcze.

Wczoraj miał miejsce atak na włoskiego ambasadora w Demokratycznej Republice Konga. Luca Attanasio zginął w zamachu na konwój ONZ. Wraz z nim śmierć poniosło jeszcze kilku karabinierów, którzy ochraniali przejazd kolumny samochodów z dyplomatami na pokładzie.

Atak na polskiego pracownika dyplomatycznego!

Niestety nie był to jedyny atak przeprowadzony na pracownika dyplomacji na świecie. Wczoraj wieczorem doszło do podpalenia samochodu, który był oznaczony naklejką CD (fr. corps diplomatique, korpus dyplomatyczny – red.), tym samym należał do floty polskiej ambasady w Berlinie.

“Dziś w nocy nieznani sprawcy podpalili auto należące do pracownika naszej ambasady w Berlinie” – przekazał rzecznik prasowy polskiej placówki, Dariusz Pawłoś.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina. Na obecną chwilę nie wiadomo, kto dopuścił się do przestępstwa. W zdarzeniu nie ucierpiała również żadna osoba.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biuro prasowe polskiej ambasady w Niemczech, sprawa została przekazana odpowiednim niemieckim służbom. Na tą chwilę nie ustalono, czy sprawców było wielu, czy zadziałała jedna osoba. Nie znane są również powody podpalenia samochodu.

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY