Coca-Cola pod naporem społecznym usunęła rasistowskie szkolenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@@Danstringer74

Amerykański koncern Coca-Cola usunął rasistowski film instruktażowy dla swoich pracowników. Tematyka nagrania sugerowała odbiorcy, aby zacząć być “mniej białym” niż się jest. Kilkunastominutowy film miał uwrażliwić pracowników amerykańskiej firmy wobec dyskryminacji rasowej.

W materiale zamieszczonym na platformie Linkedln dedykowanym dla pracowników amerykańskiej firmy umieszczono bardzo poniżające wobec białych ludzi określenia. Coca-Cola zachęcała swoich pracowników do zrzekania się swojego białego pochodzenia oraz wyniesionej kultury.

Coca-Cola przeciwko białej rasie

Kursy amerykańskiego koncernu polegały na wyświetlaniu slajdów zachęcające do “bycia mniej białym”, co według autorów w praktyce oznacza m.in. bycie mniej “opresyjnym”, “aroganckim” i “ignoranckim”, a także zerwanie z “białą solidarnością” i apatią. Inny slajd mówi o tym, że biali ludzie w Stanach Zjednoczonych i innych zachodnich krajach przechodzą socjalizację, która uczy ich poczucia wyższości wobec innych.

“Badania pokazują, że już w 3-4. roku życia dzieci rozumieją, że lepiej jest być białym” – sugeruje jeden ze slajdów.

Kilkunastominutowy film instruktażowy, który miał w założeniu zwalczać dyskryminacje rasową, powstał na podstawie książki “White Fragility” (Białą Kruchość – red.) autorstwa Robin DiAngelo.

Jak wyjaśniła w liście do Fox Business Network Coca-Cola, film oznaczony logo firmy “nie jest częścią programu edukacyjnego spółki”, lecz “częścią planu, by pomóc w budowie inkluzywnego miejsca pracy”. Koncern dodał, że materiał szkoleniowy jest ogólnodostępny na platformie społecznościowej LinkedIn Learning. We wtorek na stronie, na której był dostępny, widniał już komunikat, że kurs został usunięty.

onet.pl/foxbuisness.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY