REKLAMA

USA: Maseczki obowiązkowe w 2022 roku? Dr Fauci przewiduje przyszłość

REKLAMA

Ekspert ds. epidemii w USA, dr Fauci już teraz ujawnił, iż „możliwe jest”, że Amerykanie będą musieli nosić maski nawet w 2022 roku.

  • Noszenie masek w USA w miejscach publicznych jest obowiązkowe już od wielu miesięcy.
  • Doktor Fauci, którego głos jest wyjątkowo istotny w kwestii pandemicznych decyzji, podzielił się z Amerykanami smutną wizją przyszłości.
  • Nawet, jeśli kraj „w znaczącym stopniu wróci do normalności”, nakaz noszenia masek może pozostać nawet w roku 2022.
  • Jednocześnie, „wiele rzeczy może się zmienić” w kwestii epidemii, a zatem przyszłość wciąż pozostaje niejasna.
  • Przeczytaj również: Izrael: „Zielona przepustka” dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases dr Anthony Fauci poinformował w niedzielę, iż „jest możliwe”, że Amerykanie będą zmuszeni nosić maski nawet w 2022 roku. W wywiadzie udzielonym CNN ekspert stwierdził, iż obowiązek zakrywania ust i nosa może utrzymać się w USA nawet, „jeśli kraj powróci do pewnego stopnia normalności”.

Doktor zaznaczył, iż nie jest w stanie przewidzieć, kiedy USA wrócą do pełnej normalności, tj. „sposobu, w jaki funkcjonowały w okresie przed pandemią”. Uważa jednak, iż pod koniec bieżącego roku kraj może „w znacznym stopniu wrócić do normalności” przezwyciężając ten „straszny ciężar”, z którym społeczeństwo „zmagało się przez ostatni rok”.

„Gdy zbliżymy się do jesieni i zimy, pod koniec roku, mogę całkowicie zgodzić się z prezydentem Bidenem, iż zbliżymy się do pewnego stopnia normalności” – powiedział doktor, którego słowa ws. pandemii wiele osób w USA traktuje, jak wyrocznię niemal od samego początku jej trwania. „Może, ale nie musi, być dokładnie tak, jak było w listopadzie 2019 roku, ale będzie znacznie lepiej niż teraz” – przepowiadał Fauci. Jednocześnie podkreślił, iż „są to tylko szacunki”, oraz „wiele rzeczy może się zmienić”.

„To jest powód, dla którego musimy być ostrożni” – dodał. „Ponieważ istnieją problemy, z którymi musimy się uporać”. Wiodący w USA ekspert podkreślił, iż częstość transmisji koronawirusa w społeczeństwie bezpośrednio zalezy od noszenia maseczek przez Amerykanów.

„Jeśli połączymy zaszczepienie większości ludzi w kraju z bardzo, bardzo niskim poziomem wirusa w społeczności, to wierzę, że będziemy w stanie mówić o bardzo niskim prawdopodobieństwie zarażenia i nie będzie konieczne noszenie maseczek” – kontynuował swój wywód Fauci. Podkreślił przy tym, iż całkiem możliwe jest, mimo całej akcji szczepień i stosowania społecznego dystansu, że maseczki pozostaną obowiązkowe również w 2022 roku.

Fox News

REKLAMA

Komentarze