Izrael: “Zielona przepustka” dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/ screen

Izrael zdecydował, że osoby zaszczepione na koronawirusa, jak również te, które przeszły już tę chorobę, będą miały określone przywileje. Będzie je można uzyskać okazując specjalną “zieloną przepustkę”.

Zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli korzystać z basenów, siłowni, a także uczestniczyć w zgromadzeniach, wydarzeniach sportowych, religijnych i innych. Izrael zdecydował się zezwolić im również na korzystanie z hoteli i przebywania w synagogach.

“Zielona przepustka” ma formę kodu QR. Będzie można ją pokazać w swoim telefonie komórkowym lub pobrać na komputer i wydrukować. Władze oferują też trzecią możliwość – przesłanie kodu tradycyjną pocztą w już wydrukowanej formie.

Według szacunków w Izraelu zaszczepiono dotychczas około połowę społeczeństwa. To te osoby będą mogły skorzystać z “zielonej przepustki”. Równocześnie władze Izraela pracują nad nowymi przepisami, które miałyby na celu zmuszenie do szczepienia. Przepisy miałyby na razie dotyczyć osób, których praca wymaga bardzo częstego kontaktu z innymi ludźmi. Pracownicy tych branż będą również zobowiązani do poddawania się testom na obecność koronawirusa nawet co dwa dni.

Media zwracają uwagę na to, że od razu po wprowadzeniu “zielonej przepustki” pojawiły się ogłoszenia z ofertami podrobionych kodów. Są obawy, że część osób może skorzystać z fałszywych przepustek.

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY