REKLAMA

Doradca premiera: Należy znieść obowiązek noszenia masek w niektórych miejscach

REKLAMA

– Należy znieść obowiązek noszenia masek i wszelkich przysłon w miejscach, gdzie nie występuje ryzyko transmisji koronawirusa – stwierdził epidemiolog prof. Robert Flisiak, członek grupy eksperckiej doradzającej w sprawach epidemicznych premierowi, na antenie RMF FM.

  • Należy znieść obowiązek noszenia masek i wszelkich przysłon w miejscach, gdzie nie występuje ryzyko transmisji koronawirusa – uważa doradca premiera prof. Robert Flisiak, epidemiolog.
  • Jego zdaniem takiego obowiązku nie powinno być „w lasach, parkach czy nawet na ulicy, kiedy nie ma dużej liczby ludzi”.
  • Tymczasem wiele wskazuje na to, że rząd ma odmienne plany. Nie tylko nie rozluźni zarządzeń odnośnie zakrywania twarzy, ale jeszcze je zaostrzy.
  • Zobacz także: Izrael wymienił szczepionki na przetrzymywaną przez Syrię mieszkankę

Zdaniem eksperta maseczek nie ma potrzeby nosić „w lasach, parkach czy nawet na ulicy, kiedy nie ma dużej liczby ludzi”. – Oczywiście nikt już nie wątpi, że do transmisji koronawirusa dochodzi drogą powietrzną. Nie ma jednak sensu zmuszanie ludzi do zakładania masek ochronnych w Puszczy Białowieskiej – zaznaczył.

Tymczasem wiele wskazuje na to, że rząd ma odmienne plany. Nie tylko nie rozluźni zarządzeń odnośnie zakrywania twarzy, ale jeszcze je zaostrzy. Nie będzie można już zakładać przyłbic czy chust jako osłonę ust i nosa. – Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki – zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie będzie nakazu noszenia określonego rodzaju maseczki. – Według mojej wiedzy to będzie funkcjonowało na zasadzie pewnego zalecenia, a nie obowiązującego prawa – powiedział odnosząc się do pomysłu nakazu noszenia masek chirurgicznych. – Jeśli chodzi o typ maseczki, to nie będzie tutaj obowiązku noszenia określonego typu maseczki, będą raczej zalecenia – podkreślił.

dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze