Poseł VI i VII kadencji odchodzi z PO. “Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Grad

/ Fot. Facebook

– Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci i nie mogę zgodzić się ze stanowiskiem Zarządu PO – stwierdził Mariusz Grad, szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie tomaszowskim na Lubelszczyźnie. Były poseł zdecydował się odejść z partii.

  • Były poseł Platformy Obywatelskiej z Lubelszczyzny, Mariusz Grad opuścił szeregi partii.
  • To następstwo ogłoszonego ostatnio stanowiska władz partii ws. ochrony życia osób nienarodzonych.
  • Ostatnio Mariusz Grad pełnił funkcję szefa struktur PO w powiecie tomaszowskim na Lubelszczyźnie.
  • Zobacz także: Ziobro: Gdyby była alternatywa, wystąpilibyśmy z rządu

– To osobista decyzja, którą musimy uszanować. Mogę jedynie powiedzieć, że jeśli w Sejmie dojdzie do głosowania w sprawach światopoglądowych, to w naszym szeregach nie będzie dyscypliny partyjnej. Każdy będzie mógł głosować zgodnie z własnym sumieniem – powiedział poseł Krzysztof Grabczuk, wiceprzewodniczący PO w województwie lubelskim. Deklaracje o braku dyscypliny władze PO powtarzają od lat. W poprzedniej kadencji Sejmu troje posłów PO zostało wykluczonych z partii po tym jak zagłosowali wbrew dyscyplinie partyjnej w sprawie ochrony życia.

– Nie jest łatwo po kilkunastu latach podjąć taką decyzję. Ale kiedy zobaczyłem komunikat władz krajowych, uznałem, że nie odnajduję się w takiej formule. To nie mieści się w moim światopoglądzie. Nigdy nie ukrywałem, że byłem w partyjnej frakcji konserwatystów, a Platforma od dłuższego czasu ewaluowała w lewym kierunku. To była kropka nad „i” – wytłumaczył Mariusz Grad. – Nie zamierzam wiązać z żadnym innym ugrupowaniem. Chcę prowadzić życie bez polityki – zapowiedział.

W związku z ogłoszonym w dniu wczorajszym stanowiskiem zarządu Platformy Obywatelskiej odnośnie liberalizacji prawa do…

Opublikowany przez Mariusza Grad Piątek, 19 lutego 2021

Grad od 2006 roku zasiadał w lubelskim sejmiku z ramieniu PO. W kolejnym roku z list tej partii został wybrany posłem. W Sejmie był do 2015 roku, kiedy nie uzyskał reelekcji. Bezskutecznie kandydował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej też w ostatnich wyborach parlamentarnych. Był przewodniczącym partyjnych struktur w powiecie tomaszowskim i z tą funkcją pożegnał się składając legitymację Platformy.

dziennikwschodni.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY