REKLAMA

Dwa tygodnie temu przyjechał do Polski. Ukrainiec zatrzymany. Grozi mu do 5-ciu lat więzienia

REKLAMA

28-letni Ukrainiec niespełna dwa tygodnie temu przyjechał do Polski. Jednak nie zrobił dobrego pierwszego wrażenia. W Międzyrzecu (województwo lubuskie) bezmyślnie zniszczył szlaban wjazdu na parking przed jednym z osiedli. Został zatrzymany przez policję. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

  • 28-letni Ukrainiec niespełna dwa tygodnie temu przyjechał do Polski.
  • W czasie swojego krótkiego pobytu w swoim kraju zdążył już wyłamać szlaban wjazdu na parking przed jednym z osiedli w Międzyrzecu w województwie lubuskim.
  • Został zatrzymany przez policję. Być może będzie musiał spędzić w naszym kraju kolejne 5 lat, bo tak długie więzienie może mu grozić za zniszczenie mienia.
  • Zobacz także: [WIDEO] Górski: Nadchodzi totalitaryzm cyfrowy. Brak gotówki uzależni nas od korporacji

– Przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej przedstawił nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna podchodzi do szlabanu, wyłamuje go, po czym oddala się jedną z ulic. Policjanci podczas działań operacyjnych szybko ustalili i zatrzymali wandala – poinformowała st. asp. Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu. Podała też, że za popełniony czyn grozi mu od pięciu lat więzienia.

– 28-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności – powiedziała st. asp. Łętowska.

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego. Ukrainiec po wyłamaniu szlabanu zabrał go ze sobą.

gazetalubuska.pl

REKLAMA

Komentarze