Policja poszukuje sprawców ataku na ekipę Mediów Narodowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sprawca ataku na ekipę Mediów Narodowych.

/ Fot. policja.waw.pl

27 stycznia grupa uczestników pro-aborcyjnego protestu w Warszawie zaatakowała ekipę Mediów Narodowych. Ucierpiała m.in. red. Agnieszka Jarczyk. Teraz warszawska policja publikuje wizerunki sprawców i prosi o pomoc w ich odnalezieniu.

27 stycznia Media Narodowe transmitowały na żywo manifestację aborcjonistów w Warszawie. Jednak z uwagi na agresję ze strony uczestników protestu musiała ona zostać przerwana. Ekipa Mediów Narodowych padła ofiarą agresji fizycznej, a także zniszczono sprzęt o wartości kilku tysięcy zł. Niezwłocznie została zawiadomiona policja.

– Jedna z pań, która trzymała megafon, prosto w moje prawe ucho zaczęła wykrzykiwać wulgarne hasło przewodnie tego zgromadzenia – relacjonowała dzień po feralnym zdarzeniu red. Agnieszka Jarczyk. – Po złożeniu zeznań na policji pojechałam na SOR na badania lekarskie – mówiła wówczas. – Mi z kolei jeden z chłopaków wyrywał co chwilę mikrofon. W końcu ten mikrofon upadł na jezdnię, ja go podniosłam. Nie zdążyliśmy nawet sprawdzić, czy działa, bo były tam przepychanki, wykrzykiwano też w naszą stronę wulgarne hasła. Generalnie było bardzo niebezpiecznie. Po chwili jeden z chłopaków wyrwał nasz sprzęt do nagrywania i uciekł z nim – stwierdziła.

Sprawa została niezwłocznie zgłoszona na policję, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. Teraz pojawił się komunikat z apelem o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21. Informacje dotyczące tej sprawy można przekazać dzwoniąc na numer 4772 391 67, 4772 370 55, 112 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected]

policja.waw.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY