REKLAMA

Mosbacher dalej nadzoruje Polskę. Objęła stanowisko w Radzie Trójmorza

REKLAMA

Georgette Mosbacher blisko miesiąc temu wraz z zaprzysiężeniem nowego Prezydenta USA opuściła urząd amerykańskiego ambasadora w Polsce. Zgodnie z informacjami medialnymi jej przygoda z naszym krajem jednak się nie skończyła. Obejmie ona stanowisko współprzewodniczącej Rady ds. Trójmorza działającego przy think-tanku Atlantic Council.

Działający od 1961 roku think-tank Atlantic Council zajmujący się międzynarodową współpracą Stanów Zjednoczonych oraz zrzeszający polityków i ważnych przedstawicieli świata biznesu i nauki zatrudnił Georgette Mosbacher. Była ambasador USA w Polsce zgodnie z zapowiedzią wiceprezesa organizacji obejmie stanowisko współprzewodniczącej Rady ds. Trójmorza.

„Pełniąc ostatnio funkcję ambasadora USA w Polsce, była kluczowym motorem postępu w inicjatywie Trójmorza” – poinformował wiceprezes Atlantic Council, Damon Wilson.

Czym będzie się zajmować Mosbacher?

Jako współprzewodnicząca Rady ds. Trójmorza, Georgette Mosbacher będzie odpowiadać za zwiększenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz uwydatnienie prac rozwojowych. Zaś strategicznym celem rady jest prowadzenie działań inwestycyjnych w Europie Centralnej i w krajach bałtyckich.

Trójmorze jest międzynarodową inicjatywą gospodarczo-polityczną. Skupia 12 państw członkowskich UE. Poza Polską należą do niej: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia oraz Węgry.

Mosbacher objęła stanowisko ambasadora USA w Polsce w sierpniu 2018 r. Ze swojej funkcji zrezygnowała po przegranej Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich.

wp.pl

REKLAMA

Komentarze