Młodzież Wszechpolska w obronie Dmowskiego. Organizuje protest

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Roman Dmowski

Roman Dmowski / Fot. Wikipedia

Młodzież Wszechpolska sprzeciwia się zmianie nazwy Ronda Dmowskiego na Praw Kobiet. Łapy precz od ronda Romana Dmowskiego – powiedział w czwartek rzecznik MW Mateusz Marzoch. W sobotę 20 lutego o 14:00 przed Urzędem Miasta w Warszawie na Placu Bankowym organizacja zapowiada protest w tej sprawie.

  • Lewicowe środowiska forsują zmianę nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego. Miałoby przyjąć nazwę Praw Kobiet.
  • Przeciwko temu protestują działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Organizacja zapowiada manifestację w tej sprawie na Placu Bankowym. Odbędzie się w sobotę 20 lutego o 14:00.
  • Zobacz także: Policja poszukuje sprawców ataku na ekipę Mediów Narodowych

W środę Komisja Nazewnictwa Rady Warszawy dyskutowała na temat zmiany nazwy Ronda Romana Dmowskiego na Praw Kobiet. Z taką inicjatywą wystąpiły stołeczne środowiska lewicowe.

– Łapy precz od ronda Romana Dmowskiego. Łapy precz od człowieka, któremu zawdzięczamy niepodległość Polski po I Wojnie Światowej – powiedział rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy rondzie Dmowskiego.

– Nie chcemy, aby to miejsce zmieniło nazwę na nazwę seksistowską. Dlaczego Rondo Praw Kobiet? Dlaczego nie Rondo Praw Mężczyzn? Wszyscy obywatele mają takie same równe prawa i nie trzeba specjalnego upamiętnienia tego normalnego w obecnych czasach stanu rzeczy – dodał.

Arkadiusz Jabłoński z MW podkreślił, że Roman Dmowski jest jedną z najbardziej zasłużonych osób dla niepodległości Polski. – Gdyby nie tacy jak on, Polski nie byłoby nigdy” – ocenił.

Dmowski miał ogromny wpływ na odzyskanie niepodległości

Podkreślił, że historycy nie mają wątpliwości, iż Dmowski miał ogromny wpływ na odzyskanie niepodległości. – Tylko jacyś zaczadzeni lewicowo-liberalną doktryną, jacyś dogmatycy, są w wstanie to podważać. Niestety tak marginalne grupy (…) chcą pozbawić to rondo imienia Dmowskiego. Ta liberalna grupa w ojkofobicznym szale chce pozbawić wspólnotę narodową swojego bohatera – oznajmił.

Młodzież Wszechpolska opublikowała też w mediach społecznościowych nagranie w tej sprawie. – Roman Dmowski to człowiek wielce zasłużony dla niepodległości Polski. To on razem z Paderewskim podpisał traktat pokojowy w Wersalu, uznający granice Rzeczypospolitej Polskiej, odrodzonej po 123 latach zaborów – powiedział Marzoch. – Nie ma naszej zgody na to, żeby zmieniać nazwę Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Jeżeli feministki tak bardzo chcą uczczenia praw kobiet, to niech uczczą tak pobliską “Patelnię”. Niech nazwą ją: “Patelnia im. Praw Kobiet” – stwierdził. W sobotę 20 lutego o 14:00 na Placu Bankowym ma się odbyć protest w tej sprawie.

wnp.pl, facebook

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY