Janusz Kowalski: Polska powinna pozwać Niemcy przed TSUE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Kowalski.

/ Fot. Wikimedia Commons

– Niemcy naruszyły unijne regulacje rynku gazu w stosunku do gazociągu Nord Stream! Polska musi być bardziej aktywna na polu walki z Nord Stream i pozwać Niemcy przed TSUE – stwierdził poseł Solidarnej Polski, wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

– Złożyłem dziś interpelację w sprawie naruszenia przez Niemcy unijnych regulacji rynku gazu w stosunku do gazociągu Nord Stream, w której zapytałem, czy w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej zostaną podjęte stosowne kroki prawne w stosunku do Niemiec, które bezsprzecznie naruszyły – co wykazałem w interpelacji – unijne regulacje rynku gazu w stosunku do gazociągu Nord Stream I – poinformował wiceminister. – Za uchwałą sejmową powinno pójść od razu postawienie Niemiec przed TSUE za naruszenia przez Niemcy unijnych regulacji rynku gazu w stosunku do gazociągu Nord Stream I. Wiemy jak wygrywać z Rosjanami – to mój zespół prawników wygrał 6 mld zł dla PGNiG od Gazpromu – stwierdził.

– Sąd Unii Europejskiej odrzucił skargę Nord Stream na nowelizację dyrektywy gazowej. W opinii Sądu Nord Stream AG nie miała prawa do eksploatowania i/lub dalszego eksploatowania sieci dwóch gazociągów Nord Stream – postanowienie Sądu UE jest obecnie przedmiotem kontroli sądowej przed Trybunałem – przypomniał.

🇵🇱 Złożyłem dziś interpelację w sprawie naruszenia przez Niemcy unijnych regulacji rynku gazu w stosunku do gazociągu…

Opublikowany przez Janusz Kowalski Środa, 17 lutego 2021

Apel do premiera Morawieckiego

W swojej interpelacji Kowalski zreferował sprawę. Na jej końcu polityk zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego. – Zwracam się do Pana Premiera z pytaniem, czy w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej podejmie Pan stosowne kroki prawne w stosunku do Niemiec, które bezsprzecznie naruszyły – co wykazałem powyżej – unijne regulacje rynku gazu w stosunku do gazociągu Nord Stream I? – zapytał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY