Strajk Kobiet dobiera się do Ronda Dmowskiego. Chcą zmienić mu nazwę!

Dodano   0  
  Loading

Radna Warszawy Monika Jaruzelska informuje, że Strajk Kobiet chce zmienić nazwę Ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. W tej sprawie skrzynka pocztowa Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego została zalana wiadomościami. Jeszcze podczas dzisiejszych obrad komisji sprawa ma zostać przedłożona pod dyskusję.

  • Monika Jaruzelska poinformowała o próbie zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego
  • Uczestnicy Strajku Kobiet chcą przemianować go na rondo Praw Kobiet
  • Jeszcze dzisiaj o godz. 17. odbędzie się głosowanie w tej sprawie podczas Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego
  • Szymon Hołownia tworzy hybrydę dla Platformy Obywatelskiej
  • Zobacz także: Urzędnicy zarobili fortunę na tworzeniu pytań do testów na prawo jazdy

W programie red. Roberta Mazurka w radiu “RMF FM” gościem była radna ze stolicy, Monika Jaruzelska. Podczas audycji wyjawiła słuchaczom oraz swojemu rozmówcy informację dotyczącą ronda im. Romana Dmowskiego, będącego m.in centralnym punktem Warszawy i corocznym miejscem rozpoczęcia Marszu Niepodległości.

Strajk Kobiet zagraża upamiętnieniu Ojca Niepodległości

Według informacji przekazanych przez Monikę Jaruzelską do członków warszawskiej Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego wpłynęło setki emaili Strajk Kobiet oraz jego uczestnicy proszą o zmianę przez Radę Miasta obecnej nazwy ronda Romana Dmowskiego. Komisja swoje obrady rozpocznie dzisiaj o godzinie 17. Wcześniejszy harmonogram został poprawiony o nowy punkt obrad nt. nazwy jednego z najważniejszych rond.

“No i oczywiście w treści tych maili jest cały czas jakby podkreślane nie tylko, że kobiety zasługują na to, żeby mieć to rondo Praw Kobiet w szerokim pojęciu i tych praw, które zdobyłyśmy po 1918 roku, ale też w związku z ostatnimi wydarzeniami orzeczenia Trybunału, bo to się zrobiło. A przede wszystkim Dmowski jest nazywany antysemitą, rasistą i ksenofobem, faszystą” – powiedziała wiceprzewodnicząca komisji, Monika Jaruzelska.

Jak wskazuje sama nie jest zwolennikiem zmiany nazwy i nie będzie głosować za nową nazwą ronda – “Nie. Ja będę chciała podjąć tak… Przede wszystkim, że nie powinno to się znaleźć w porządku obrad. I tutaj też inicjatorką jest…” – stwierdziła.

Jej zdaniem powinno się upamiętnić walkę o prawa kobiet w inny sposób – “Uważam, że absolutnie powinno powstać coś takiego, jak rondo, plac, ulica Praw Kobiet, natomiast ona nie powinna się moim zdaniem właśnie przez pewnego rodzaju wymuszenie odbyć, bo to jest tryb rewolucyjny. I również w związku z rondem Dmowskiego oczywiście” – podkreśliła.

Platforma Obywatelska 2050

Wypowiedziała się również na temat ruchu Szymona Hołowni, który jak dotychczas zabiera posłów głównie z Platformy Obywatelskiej tj. Joanna Mucha, Paulina Henning-Kloska i Hanna Gil-Piątek. Dzisiaj nastąpiło również zatwierdzenie powstania koła poselskiego o nazwie “Polska 2050”.

“Szymon łowi i był gościem też mojego programu. No i co mogę powiedzieć? Że no właśnie to łowienie posłów Platformy, no to troszkę przypomina, że to właściwie nie będzie ruch Szymona Hołowni “Polska 2050”, tylko, że to będzie “Platforma Obywatelska 2050″ za chwilę” – skomentowała zaistniałą sytuację.

Zdaniem byłej działaczki Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ruch Szymona Hołowni traci tzw. powiew świeżości na rzecz utworzenia hybrydy dla polityków z Platformy Obywatelskiej.

rmf24/zyciestolicy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY