REKLAMA

Izraelska firma twierdzi, że jej maseczki w 99% neutralizują koronawirusa

REKLAMA

Izraelska firma Sonovia z siedzibą w Ramat Gan, producent i twórca tkanin, poinformowała, że maseczka SonoMask wykazała zdolność do neutralizacji koronawirusa ze skutecznością 99,34% w testach przeprowadzonych przez laboratorium badawcze ATCCR w Chinach.

  • Izraelska firma Sonovia wyprodukowała maseczki antywirusowe wielokrotnego użytku, które według testów wykazują zdolność do neutralizacji koronawirusa ze skutecznością 99,34%.
  • Maseczka ma zdolność neutralizowania śladów SARS-COV-2 w ciągu 30 minut od kontaktu z tkaniną.
  • SonoMask zachowuje swoje właściwości ochronne przez 55 cykli prania.
  • Sonovia uczestniczyła również w próbach z Adler Plastic we Włoszech, pracując nad stworzeniem rozwiązań dla dywanów i innych rodzajów tkanin. Firma pochwaliła się współczynnikiem skuteczności przeciwko bakteriom na poziomie 99,999% podczas rundy testów pilotażowych.
  • Zobacz także: Izrael: 4 miliony osób zaszczepione przeciw COVID-19 w zaledwie 2 miesiące

Maseczki antywirusowe wielokrotnego użytku firmy Sonovia są pokryte nanocząsteczkami tlenku cynku, które niszczą bakterie, grzyby i wirusy, co według firmy może pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wyniki ostatniej rundy testów wykazały, że maseczka ma zdolność neutralizowania śladów SARS-COV-2 w ciągu 30 minut od kontaktu z tkaniną. Udowodniono również, że SonoMask zachowuje swoje właściwości ochronne przez 55 cykli prania.

– Po uzyskaniu tego znakomitego wyniku – będącego efektem kilku miesięcy dedykowanych formuł sonochemii przeciwwirusowej – możemy teraz zapewnić opinię publiczną, że nasza SonoMask działa w sposób ciągły, trwały i szybki, aby zneutralizować rozprzestrzenianie się COVID-19 – zachwala dyrektor generalny Sonovii Joshua Hershcovici. – Jesteśmy dumni z naszego najnowszego osiągnięcia, które pomoże ludziom czuć się bezpiecznie i chronić ich bliskich, pozostając jednocześnie najbardziej ekologiczną opcją na rynku środków ochrony indywidualnej – mówi.

Nie tylko maseczki – także dywany i inne tkaniny

Na początku tego roku Sonovia uczestniczyła również w próbach z Adler Plastic we Włoszech, pracując nad stworzeniem rozwiązań dla dywanów i innych rodzajów tkanin. Firma pochwaliła się współczynnikiem skuteczności przeciwko bakteriom na poziomie 99,999% podczas rundy testów pilotażowych. Ponadto, izraelski producent tkanin przyciągnął do współpracy czołowe marki, takie jak Gucci, Chanel i Adidas, pracując nad projektem akceleratora Fashion for Good Plug and Play – i zdobywając 250 tys. dolarów inwestycji w swoją innowację.

– Przygotowaliśmy naszą przełomową technologię przekształcającą nasze codzienne życie, wdrożoną we wszystkich tekstyliach, które nas otaczają: od ubrań, które nosimy, do tekstyliów w naszych domach, tekstyliów w naszych przestrzeniach publicznych, w transporcie publicznym i oczywiście jako środek ochronny w miejscach pracy i instytucjach medycznych – w sposób, który zapewnia bezpieczniejsze otoczenie w tych niezwykłych czasach – powiedziała dyrektor ds. technologii w Sonovii, Liat Goldhammer.

jpost.com

REKLAMA

Komentarze