REKLAMA

„Wyborczej” przeszkadza Tydzień Małżeństwa w Gdańsku. Miasto dofinansowało

REKLAMA

„Gazeta Wyborcza” skrytykowała organizację Tygodnia Małżeństwa w Gdańsku. Wydarzenie odbyło się w dniach 7-14 lutego i zostało dofinansowane przez lokalny samorząd. Problemem dla dziennika jest jednak to, że w imprezie mogły wziąć udział… tylko pary damsko-męskie.

  • W Gdańsku odbył się Tydzień Małżeństwa.
  • Organizowane przez fundację pod taką samą nazwą wydarzenie zostało dofinansowane przez miasto, a do udziału zapraszała prezydent Dulkiewicz.
  • Impreza nie spodobała się „Gazecie Wyborczej”, która dopatrzyła się zgodnego z Konstytucją RP pojmowania definicji małżeństwa i związków organizatorów z Kościołem katolickim.
  • Zobacz także: Francuz przyleciał do Gdańska. Śledził i nękał młodą Polkę

Art. 18 Konstytucji RP mówi: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Związki dwóch mężczyzn, trzech kobiet i jednego mężczyzny, dwóch mężczyzn i jednego psa itp. małżeństwem nie są. Innego zdania jednak jest „Gazeta Wyborcza”, która uważa, że w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Tydzień Małżeństwa powinny wziąć udział także m.in. pary homoseksualne.

– Ta inicjatywa jest poświęcona małżeństwom tradycyjnym, nie muszą to być związki sakramentalne, ale związki kobiety z mężczyzną. Nasze podejście jest konserwatywne, w naszym gronie jest wielu psychoterapeutów, którzy dostrzegają komplementarność tego typu związków – podkreśliła Anna Bialik z Fundacji Tydzień Małżeństwa. – Nasza kampania zachęca do dbania o relacje, proponujemy małżonkom różne aktywności. To jest inicjatywa pozytywna, nie jest przeciwko komuś – zaznaczyła.

„Gazeta Wyborcza” prześwietliła wydarzenie. Dotarła do informacji, że w innych polskich miastach, gdzie jest organizowane, np. w Olsztynie nie kryje się jego związków z Kościołem. „W Olsztynie patronat objął biskup Józef Górzyński i wojewoda, a organizatorem jest Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin” – oburzyła się gazeta.

Gdańska edycja Tygodnia Małżeństwa odbyła się z dofinansowaniem miasta, a do udziału zapraszała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. – Tegoroczna kampania odbędzie się pod hasłem 'małżeństwo szczepionką na trudne czasy'. Można się z tym zgadzać lub nie, ale chyba wszyscy potwierdzą, że lekiem na całe zło jest miłość i bliskość z drugą osobą. Zapraszam do wzięcia udziału, być może znajdziecie coś dla siebie. Wydarzenia są dostępne online – napisała.

wyborcza.pl

REKLAMA

Komentarze