Ponad 240 zgonów w Wielkiej Brytanii po podaniu szczepionki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Strona Kędzierzyn-Koźle

Według informacji podanych przez rząd Wielkiej Brytanii, na wyspach zmarło jak dotąd ponad 240 osób, po podaniu szczepionki na COVID-19. W raporcie uwzględniono również śmierć ósemki dzieci nienarodzonych. Rząd Borisa Johnsona odrzuca wpływ szczepionek na koronawirusa na śmierć ludzi.

  • Zgon 244 osób, w tym 8 dzieci po podaniu szczepionki na COVID-19
  • Brytyjski urząd śledzi sytuację z aplikowaniem szczepionek od Pfizera i Oxfordu
  • Blisko 60 tysięcy niepożądanych przypadków poszczepiennych oraz ponad 200 przypadków z porażeniem Bella i wstrząsem anafilaktycznym
  • Zobacz także: Lubelszczyzna: Zaszczepiono pensjonariuszy domu seniora. 9 zgonów

W specjalnym raporcie przygotowanym przez rząd Wielkiej Brytanii zostały przedstawione statystyki związane z koronawirusem oraz wdrożonymi przez władze rozwiązaniami. Przedstawiono w nim ofiary, które zostały zmarły po podaniu więcej niż jednej dawki szczepionki na COVID-19 od firmy Pfizer i BioNTech, a także od AstrazZenca i z szczepionki opracowanej przez Oxford.

Informacje o zgonach zostały przekazywane przez lekarzy prowadzących. Podane szczepionki zostały wcześniej zatwierdzone przez brytyjską Agencję Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA).

Ponad 240 zgonów po szczepionce na COVID-19

Od grudnia 2020 roku do końca stycznia 2021 roku według podanych oficjalnych statystyk zmarły łącznie 244 osoby, którym podano wcześniej kilka dawek szczepionki na koronawirusa. Zmarło również osiem dzieci nienarodzonych, przez dawki podane wcześniej ich matkom. Producenci szczepionek informowali wcześniej, że nie należy podawać szczepionek kobietom w ciąży.

W ramach programu “Żółtej Kartki” brytyjski urząd MHRA zbiera dane dotyczące poziomu bezpieczeństwa podawanych szczepionek. Dotychczas zgłoszono 20 319 przypadków, gdzie nastąpiły niepożądane skutki po przyjęciu specyfiku od firmy Pfizer oraz 11 748 przypadków po aplikacji szczepionki od AstraZenca. Łącznie zanotowano 59 614 osób skarżących się na dolegliwości poszczepienne.

Do tej pory pierwszą dawką szczepionki od Pfizera zostało zaszczepionych 6,6 miliona Brytyjczyków. Z kolei 3 miliony osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki stworzonej przez naukowców z Oxfordu. Ponadto pół miliona osób otrzymało druga dawkę szczepionki of firmy Pfizer.

Porażenie Bella i inne niepożądane skutki uboczne

W raporcie stwierdzono, że niepożądane przypadki występując zaraz po podaniu pierwszej dawki szczepionki. Znacząca większość osób przechodzi to w łagodny sposób oraz bez dalszych powikłań.

Do naczelnych objawów niepożądanych przypadków należą bóle mięśni, odczuwalny ból w miejscu szczepienia, ból głowy, typowe objawy grypowe, dreszcze, zmęczenie, nudności, zawroty głowy, gorączka osłabienie i przyspieszony rytm serca.

Stwierdzono również kilkadziesiąt cięższych przypadków z niepożądanymi skutkami ubocznymi. 130 osób otrzymało wstrząs anafilaktyczny po otrzymaniu szczepionki od Pfizera oraz 30 osób, które dostało szczepionkę z Oxfordu. Natomiast porażenie Bella tj. paraliż lub osłabienie mięśni twarzy dotknęło 99 osób po zaszczepieniu się specyfikiem Pfizera oraz 15 osób, które zaszczepiły się pierwszą dawką od Oxfordu.

lifesitenews.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY