Nadawca o uczestnikach akcji “Media bez wyboru”: Nie płacą podatków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Telewizja.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

– Właściciele tych grup nie płacą w Polsce podatków, przez co nie są równą konkurencją dla prawdziwie polskich przedsiębiorców, płacących wszystkie podatki w Polsce – powiedział Michał Winnicki, właściciel kanałów telewizyjnych Grupy MWE. Jego stacje nie uczestniczyły we wczorajszym proteście mediów.

  • Michał Winnicki jest właścicielem kilku spółek z branży medialnej, nadających łącznie 11 kanałów.
  • Jego stacje nie uczestniczyły wczoraj w proteście “Media bez wyboru”.
  • Winnicki zamierza uczestniczyć w konsultacjach odnośnie nowego podatku reklamowego. Chce tam złożyć propozycję, aby objęci nim zostali tylko zagraniczni rezydenci podatkowi.
  • Zobacz więcej: Strajk niektórych mediów w Polsce. Protestują przeciw podatkowi od reklam

Winnicki jest właścicielem kilku firm z branży medialnej, w tym m.in. Michał Winnicki Entertainment oraz przejętych spółek działających dziś pod nazwami: MWE Media, MWE Teleport i MWE Broadcast. Posiada obecnie jedenaście kanałów telewizyjnych, które nadają u operatorów kablowo-satelitarnych, a także w lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej. Winnicki stwierdził, że właściciele konkurencyjnych stacji “nie płacą w Polsce podatków”.

“Nie są równą konkurencją dla prawdziwie polskich przedsiębiorców”

– O strajku mediów dowiedziałem się z telewizji. Paradoksalnie uważam, że konkurencja zrobiła nam prezent. To ogromna szansa dla nas jako mniejszego nadawcy, aby widzowie mogli odkryć nasze kanały i zobaczyć, że telewizja to już nie tylko wielkie grupy medialne – powiedział. – Wielkie grupy medialne, jak TVN Discovery, Kino Polska TV czy nawet Polsat, to zagraniczni rezydenci podatkowi. Właściciele tych grup nie płacą w Polsce podatków, przez co nie są równą konkurencją dla prawdziwie polskich przedsiębiorców, płacących wszystkie podatki w Polsce – stwierdził.

Podatek reklamowy tylko dla zagranicznych rezydentów podatkowych?

Michał Winnicki zaproponował, żeby nowy podatek reklamowy płacili tylko zagraniczni rezydenci podatkowi. – Tak samo jak zagraniczni rezydenci podatkowi nie mogli skorzystać z tarczy antykryzysowej. Planujemy wziąć udział w konsultacjach nowych przepisów i złożyć propozycję, aby podatkiem reklamowym objęci zostali wyłącznie zagraniczni rezydenci podatkowi – poinformował.

wirtualnemedia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY