REKLAMA

Jest sposób na bezemisyjne wykorzystanie węgla? Rząd ignoruje oddolną inicjatywę

REKLAMA

– Jest jedna metoda wykorzystania węgla poprzez jego podziemne zgazowanie. Produktami tego zgazowania jest wodór i tlenek węgla – podkreślił Krzysztof Tytko. O wdrożenie tej technologii apeluje Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.

  • Jak zauważa Krzysztof Tytko, jest możliwe bezemisyjne wykorzystanie węgla poprzez jego zgazowanie. Jednym z jego produktów jest wodór.
  • O zmianę podejścia rządu do kwestii likwidacji węgla apeluje Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.
  • OKOPZN przedstawił PiS, jeszcze przed wyborami do sejmu w 2015 roku program naprawczy dla polskiego górnictwa.
  • Zobacz także: Zmiana warty w Rzeszowie. Prezydent miasta odchodzi po 18 latach

Jak stwierdził Tytko, wodór i tlenek węgla „to są główne produkty, które mogą być bezemisyjnie zastosowane i w przemyśle chemicznym i do generacji prądu elektrycznego, jak również paliw syntetycznych”. – Kilka lat temu Krzysztof Tytko OKOPZN przedstawił PiS, jeszcze przed wyborami do sejmu w 2015 roku program naprawczy dla polskiego górnictwa. Przedstawiliśmy propozycję zrobienia audytu górnictwa po zbrodniczych rządach PO i PSL. Wtedy nie wiedzieliśmy, że przyszły rząd PiS będzie postępował z naszym górnictwem jeszcze gorzej jak wrogi układ PO i PSL. Program naprawczy ciągle jest aktualny i czeka na wsparcie – poinformował Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.

„Na końcu i tak będzie wodór”

– Wodór – na końcu i tak będzie wodór! My idziemy z projektem podziemnego zgazowania węgla – produkcja najtańszego wodoru i ogniw wodorowych – dobry magazyn energii! Idealne rozwiązanie tam gdzie szaleni ludzie przepychają na siłę OZE! Dopłacają ogromną kasę dla ideologii, która z zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego! – zauważył OKOPZN.

– Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych walczy o polski węgiel, po wielu staraniach jesteśmy znowu w sejmie RP, w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Energetycznego Polski w Oparciu o Krajowe Nośniki Energii, niezależni eksperci opracowują alternatywny projekt Ratowania Polskiego Górnictwa przed likwidacją – napisano. – Wyrażamy sprzeciw, obnażamy błędne założenia rządowo-związkowego „porozumienia”. Nie dla likwidacji strategicznej gałęzi polskiej gospodarki! – dodano.

stowarzyszenierkw.org, facebook

REKLAMA

Komentarze