Zmiana warty w Rzeszowie. Prezydent miasta odchodzi po 18 latach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po 18 latach sprawowania urzędu Prezydenta Miasta Rzeszów ze względów zdrowotnych rezygnację składa Tadeusz Ferenc. Medialne plotki potwierdził dzisiaj podczas konferencji prasowej w dniu swoich 81. urodzin. Zmiana w Rzeszowie zostanie zorganizowana w ciągu trzech miesięcy. Głównym kandydatem na to stanowisko został wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł.

  • Zmiana na stanowisku prezydenta miasta Rzeszów potwierdzona przez Tadeusza Ferenca
  • Były komunistyczny działacz odchodzi z urzędu po 18 latach rządów
  • Wiceminister Sprawiedliwości oraz polityk Solidarnej Polski Marcin Warchoł został głównym sukcesorem
  • Zobacz także: Lewicowi politycy chcą usunięcia reklam hospicjów perinatalnych

Wczoraj ogólnopolskie media informowały o zbliżającej się abdykacji dotychczasowego włodarza miasta Rzeszów. Powodem rezygnacji z pełnionego urzędu ich zdaniem miało być pogarszające się zdrowie, byłego komunistycznego działacza Tadeusza Ferenca.

Plotki te zostały dzisiaj oficjalnie potwierdzone przez samego zainteresowanego. Prezydent Rzeszowa podczas specjalnej konferencji prasowej przekazał swoim mieszkańcom oraz mediom informacje o swojej rezygnacji.

“Ponad 18 lat temu z Państwa woli zostałem prezydentem. To był wspaniały czas, to, jak miasto się rozwinęło jest zasługą Państwa. Sprawowanie funkcji prezydenta było dla mnie zaszczytem. Dziękuję mieszkańcom i moim współpracownikom”– powiedział Ferenc, wskazując, że zmiana na tym stanowisku jest dla miasta potrzebna.

Zmiana warty w Rzeszowie

Warto zaznaczyć, że przy stole ustępujący prezydent miasta usiadł z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem z Solidarnej Polski. Jego obecność była tutaj nieprzypadkowa, gdyż Tadeusz Ferenc pragnie, aby jego sukcesorem został polityk obozu rządzącego – “Mam nadzieję, że miastem będą kierować ludzie mądrzy, a taką osobą jest pan minister Marcin Warchoł, którego bezwzględnie popieram” – podkreślił.

Polityk Solidarnej Polski podziękował Ferencowi za blisko dwie dekady pracy nad poprawą jakości życia w Rzeszowie – “To jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotym zgłoskami. Jako mieszkaniec Rzeszowa pragnę wyrazić ogromny smutek z powodu pańskiej decyzji. Jednakże zostawia Pan miasto w znakomitej kondycji. Rzeszów jest wśród najlepszych” – mówił Warchoł.

Wiceminister Sprawiedliwości wystawiając laurkę na cześć byłego działacza PZPR oraz SLD, określił go mianem świetnego gospodarza miasta, który zapewnił rozwój. Wśród zasług Marcin Warchoł zaznaczył utrzymanie dobrej kondycji finansowej, czy też wyprowadzenie z długów miejskiego szpitala.

Z okazji ogłoszenia swojej gotowości do startu w nadchodzących wyborach uzupełniających, wiceminister podkreślił, że zrezygnuje z pracy w stolicy na rzecz swojego rodzinnego miasta – “Niezależnie od tego, kto go zastąpi, prezydent będzie zawsze honorowym gospodarzem Rzeszowa. Ja postaram się nie zawieść zaufania prezydenta. Będę kandydował jako polityk niezależny, rezygnuję z pracy w Warszawie, moją partią od dzisiaj jest Rzeszów” – zadeklarował.

Premier Mateusz Morawiecki jest zobowiązany wystawić do czasów wyboru nowego włodarza Rzeszowa, komisarza który będzie tymczasowo pełnił obowiązki prezydenta miasta. Marcin Warchoł poinformował, że nie posiada informacji kto zostanie na tą funkcję wyznaczony. Jak podkreślił sam zainteresowany – “Należy to do decyzji premiera, która będzie dobra” – powiedział.

Tadeusz Ferenc rządził Rzeszowem od 2002 roku do 2021 roku. W latach 1964-1989 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po transformacji ustrojowej swoją polityczną karierę związał z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, z którego wystąpił w 2019 roku.

nowiny24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY