REKLAMA

Izrael: Państwo luzuje restrykcje. Dzieci wrócą do szkół już w czwartek?

We wtorek Izrael zatwierdził plan stopniowego, ponownego otwierania systemu edukacji.

Izrael wydaje się przygotowywać do względnego powrotu do normalności. W niedzielę oficjalnie zakończono lockdown, wycofując się z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń. We wtorek wieczorem z kolei, gabinet ds. koronawirusa zatwierdził plan stopniowego ponownego otwierania systemu edukacji – informuje Jerusalem Post. System edukacji miałby się „otworzyć” już w czwartek.

Zgodnie z planem, od czwartku do szkoły powrócą przedszkolaki, i uczniowie klas I-IV z terenów żółtych i zielonych. Dzieci w „jasnopomarańczowych” obszarach, zgodnie z klasyfikacją Ministerstwa Zdrowia, na których co najmniej 70% ich społeczności jest zaszczepionych, również wrócą do szkoły – czytamy.

Decyzja argumentowana jest najniższą od dawna ilośćią nowych zakażeń. Tylko około 8% z 80 928 pobranych próbek wymazów dało wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Odsetek osiągnął najwyższy poziom 10,2% 18 stycznia i od tego czasu stale utrzymywał się na poziomie około 9% lub wyższym – czytamy. Liczba ciężko chorych pacjentów również spadła do najniższego poziomu od miesiąca. Według aktualizacji Ministerstwa Zdrowia około 1020 pacjentów było w ciężkim stanie w środę – informuje JP.

Dowiadujemy się, iż informacje te są uważane za kluczowe przez władze zdrowotne w strategii ponownego otwarcia kraju, w świetle wysokiego ciśnienia, przed jakim stoi system szpitalny. Warto podkreślić, iż Izrael cały czas prowadzi intensywną akcję szczepień. We wtorek zaszczepiono ok 130 tysięcy osób. Łącznie, Izrael zaszczepił już 3,6 miliona obywateli. Około 2,2 miliona osób otrzymało już oba zastrzyki.

Jerusalem Post

REKLAMA

Komentarze