REKLAMA

Polska w czołówce szczepień na koronawirusa. Pierwsze miejsce w UE

REKLAMA

– Pod względem liczby szczepień w przeliczeniu na 100 mieszkańców Polska zdystansowała m.in. Niemcy, Francję, Portugalię, Austrię, Belgię, Finlandię i Hiszpanię. Zdecydowanie przekraczamy średnią dla całej Unii Europejskiej – poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  • Izrael prowadzi w zestawieniu zaszczepionych przeciwko koronawirusowi na 100 mieszkańców. W tym kraju jest to 62 na 100.
  • Polska z wynikiem 4,3 na 100 jest na piątym miejscu na świecie, a pierwszym w UE. W Europie nasz kraj wyprzedziła tylko Wielka Brytania, gdzie było to 17,6 osób na 100 mieszkańców.
  • Średnia unijna to 3,7.
  • Zobacz także: Ruszają badania skuteczności amantadyny. 6,5 mln zł na ten cel

Polityk powołał się na dane przedstawione przez „The Spectator Index”. Według zestawienia, w tabeli pod względem zaszczepionych przeciwko koronawirusowi na 100 mieszkańców prowadzi Izrael. To państwo zaszczepiło już 62 na 100 mieszkańców. Kolejne miejsce zajmują Zjednoczone Emiraty Arabskie ze wskaźnikiem na poziomie 40. Podium tabeli szczepień zamyka Wielka Brytania, gdzie zaszczepiono 17,6 osób na 100 mieszkańców.

Nieco słabsze statystyki odnotowały Stany Zjednoczone, gdzie było to 11,7 na 100 mieszkańców. Najlepszym w tej kategorii krajem w Unii Europejskiej, a drugim w Europie, po Wielkiej Brytanii jest Polska. Zaszczepiono u nas 4,3 osoby na 100 mieszkańców. Średnia unijna to 3,7.

Polska nie jest jedynym krajem UE, w którym odnotowano wyższy wskaźnik, niż średnia dla całej wspólnoty. Podobnie jest w Hiszpanii (4,2) i we Włoszech (4,1), a Niemcy zanotowały wynik równy unijnej średniej.

Poniżej średniej unijnej są wymienione Turcja (3), Francja (3), Kanada (2,7), Chiny (2,1), Brazylia (1,6), Arabia Saudyjska (1,2), Rosja (0,6), Meksyk (0,5), Indie (0,4) oraz Indonezja (0,3).

polskieradio.pl

REKLAMA

Komentarze