Wystawa o św. Janie Pawle II zniszczona przez “zwolenników mordowania nienarodzonych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zniszczona wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II

/ Fot. Twitter

Portal dzieje.pl poinformował, że w Berlinie zniszczono plansze wystawy o św. Janie Pawle II. Jak zwrócił uwagę z kolei portal prawy.pl, “na ogrodzeniu sąsiedniej siedziby nuncjatury papieskiej wymalowano czerwoną błyskawicę (siegrun) symbol zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci zbieżny z symbolem SA nazistowskich Brunatnych Koszul czy Brytyjskiej Unii Faszystów i Nazistów”.

Wystawa “Jan Paweł II — Papież dialogu” została otwarta w grudniu przez Polską Misję Katolicką przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Berlinie. Jak poinformowano, to nie pierwszy akt wandalizmu wobec Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Wg portalu prawy.pl zniszczenia dokonali “zwolennicy mordowania nienarodzonych dzieci”.

Zniszczoną wystawę przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polską ambasadą w Berlinie z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Centrum Myśli Jana Pawła II to instytucja kultury m.st. Warszawy, zajmująca się badaniem, dokumentowaniem i upowszechnianiem nauczania tego świętego. Ekspozycja “składa się z kilkunastu plansz przedstawiających pontyfikat polskiego papieża przez pryzmat jego dialogu z różnymi grupami”.

prawy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY