Porozumienie wystartuje samodzielnie? Wypij nie wyklucza takiej opcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@tvn24rozmowa

W rozmowie dla Radio Plus poseł Michał Wypij zapowiedział, że podejmie wszelkie działania, aby Porozumienie wystartowało w następnych wyborach parlamentarnych samodzielnie. Miałby to być kolejny krok w rozwoju macierzystego ugrupowania. Wyklucza natomiast wspólne działania polityczne z PSL.

W ostatnich dniach polską opinię społeczną zainteresowała sytuacja jednego z koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł Adam Bielan uważa się za obecnego lidera partii Porozumienie jako przewodniczący krajowej konwencji tego ugrupowania. Ostatecznie 5. lutego po zebraniu władz partyjnych zostali wraz z posłem Kamilem Bortniczukiem wykluczeni z partii.

Z kolei poseł Michał Wypij w rozmowie dla Radia Plus wyznał, że bardzo chciałby, aby jego ugrupowanie wystartowało samodzielnie w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Uciął również medialne spekulacje o wspólnym starcie Porozumienia z PSL.

“Gwarantuję, że z całą pewnością koalicja Zjednoczonej Prawicy będzie rządzić dalej, jesteśmy jej lojalnym członkiem, ja nie widzę siebie w PSL, nie widzę siebie zupełnie po tamtej stronie, tam nie ma poważnych partnerów do rozmowy” – podkreślił.

Porozumienie z własną listą wyborczą?

Polityk koalicji rządzącej przyznał, że liczy się z głosem bardziej doświadczonych działaczy, nie odrzucającej żadnej możliwości współpracy z innym ugrupowaniem. Jednakże z jego perspektywy nie ma takiej możliwości, aby on współpracował z Polskim Stronnictwem Ludowym.

“Gwarantuję i zapewniam, że zrobię wszystko, żebyśmy wystartowali z własnych list Porozumienia. Bardzo bym chciał, wydaje mi się czymś naturalnym i oczywistym, żeby Porozumienie było na tyle silne, a moim zdaniem jest bardzo ważnym głosem na scenie politycznej Polski, żeby mogło wystawić własne listy” – ocenił Wypij.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY