Hiszpania: Imigranci rozpoczęli strajk. “To jest inwazja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/ screen

Około 400 nielegalnych imigrantów z ośrodka El Lasso w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich rozpoczęło strajk głodowy. Domagają się wycofania wydanego przez hiszpański rząd zakazu przejazdu na kontynent europejski.

Prowadzący strajk, zakwaterowani w ośrodku imigranci to w większości Marokańczycy i mieszkańcy państw Afryki Zachodniej. Dotarli na Wyspy Kanaryjskie na łodziach lub zostali uratowani na morzu przez hiszpańskie służby. Marokańczycy zwrócili się także o pomoc do swojego konsulatu. Chcą, żeby ułatwiono wydawanie im paszportów co umożliwi podróż do innych krajów europejskich. Wezwali również do interwencji w celu “zagwarantowania im praw jako Marokańczyków i imigrantów”.

Na Wyspach Kanaryjskich przebywa obecnie około 9 tys. nielegalnych imigrantów. Niezadowolenie wzbiera nie tylko wśród przybyszów, ale i u mieszkańców wysp. Mają miejsce protesty. Dochodzi także do atakowania ośrodków przez mieszkańców archipelagu. Podczas protestów mieszkańcy wysp podkreślają, że “to nie jest imigracja, tylko inwazja”.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY