REKLAMA

Manipulacje środowisk LGBT podważone. Badania naukowe są jasne

REKLAMA

Jak zwróciła uwagę Fundacja Pro – Prawo do Życia, polityczny ruch LGBT co jakiś czas przywołuje przykłady dzieci, które rzekomo odczuwają inną płeć niż biologiczna. Tymczasem jak pokazują badania naukowe, takie zaburzenia są nietrwałe.

Badania naukowe, na które powołuje się Fundacja, zebrał Instytut Ona i On. Według nich zaburzenia płci, które wystąpiły u chłopców przed okresem dojrzewania, utrzymywały się do dorosłości jedynie w 6 do 23% przypadków. Z kolei w nowszych badaniach, obejmujących też dziewczynki, ten odsetek wynosił od 12 do 27%.

„Dysforia płciowa w dzieciństwie nie trwa nieuchronnie do dorosłości. W uzupełniających badaniach obserwacyjnych dotyczących dzieci przed okresem dojrzewania (w większości chłopców), które zostały skierowane do klinik celem podjęcia oceny dysforii płciowej, dysforia utrzymywała się do dorosłości jedynie u 6 do 23% dzieci. Badani chłopcy w okresie dorosłości częściej identyfikowali się jako geje niż osoby transpłciowe” – można przeczytać w cytowanych badaniach.

Dzieci należy wspierać w naturalnym rozwoju

– Dzieci należy wspierać w naturalnym rozwoju i delikatnie utwierdzać w płci biologicznej – rekomenduje Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On”. – Nie siłą, ale tłumaczeniem+proces psychoterapii – wyjaśniono.

Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On” powstał w 2017 roku. Jego misją jest szerzenie rzetelnej wiedzy naukowej na tematy związane z małżeństwem i rodziną, płcią, płodnością i seksualnością, w szerszym kontekście wszechstronnie pojmowanego zdrowia i rozwoju każdej jednostki z osobna oraz harmonijnego i długofalowego rozwoju społeczeństwa zarazem. Prezesem Instytutu jest dr Mateusz Wichary.

stronazycia.pl, onaion.org.pl

REKLAMA

Komentarze