REKLAMA

TikTok częściowo zablokowany we Włoszech. Powodem śmierć 10-latki

REKLAMA

Portal społecznościowy TikTok teoretycznie jest dostępny dla użytkowników, którzy ukończyli 13 rok życia. Po śmierci dziesięciolatki, która za pośrednictwem tego serwisu wzięła udział w „blackout challenge”, Włochy zdecydowały się częściowo zablokować stronę.

„Blackout challenge” to moda, która pojawiła się wśród użytkowników serwisu TikTok. Polega na podduszaniu się aż do utraty przytomności. Wszystko jest nagrywane i emitowane na łamach portalu. W akcji zdecydowała się udział wziąć 10-letnia dziewczynka z Włoch. Niestety zmarła.

Dziesięciolatka z Palermo miała założyć pasek na szyję. Próbowała to nagrać, ale w trakcie doszło do zatrzymania akcji serca. Znalazła ją pięcioletnia siostra. Niestety dziewczynki nie udało się uratować.

Zobacz także: Dehumanizacja ludzi przed narodzeniem jak kłamstwo oświęcimskie? Posłanka postuluje

Po tym incydencie włoski rząd zarzucił TikTokowi brak należytej ochrony nieletnich użytkowników i łatwość, z jaką można obejść przepisy i się zarejestrować. Do 15 lutego we Włoszech użytkownik, którego wieku nie da się zweryfikować, nie będzie mógł zalogować się na platformie. Natomiast prokuratora prowadzi dochodzenie w sprawie możliwego podżegania do samobójstwa.

press.pl

REKLAMA

Komentarze