REKLAMA

Podkarpacie traci Fundusze Norweskie. „Nie ma podstaw”

REKLAMA

Władze województwa podkarpackiego zostały poinformowane, że dofinansowanie zakładające fundusze w wysokości blisko 2 mln euro na promocję Karpat zostało anulowane. Powodem ma być uchwała krytykującą promocję ideologii LGBT.

  • Podkarpacie traci Fundusze Norweskie, ale nie wiadomo, na jakiej podstawie.
  • Nie wyjaśniono, w jaki sposób uchwała łamie postanowienia mechanizmu wsparcia.
  • Władze województwa będą domagały się wyjaśnień w tej sprawie.
  • Zobacz także: Polska wypowie konwencję stambulską? Jest petycja

Projekt dotyczący promocji Karpat miał zostać sfinansowany m.in. za Fundusze Norweskie. Jednak ich operator poinformował samorząd o anulowaniu dofinansowania. Decyzja jest ostateczna i nie można się od niej odwołać.

Jak powiedział rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego, Tomasz Leyko, decyzja operatora Funduszy Norweskich nie ma podstaw. Nie przedstawiono żadnej analizy prawnej w tej sprawie. Nie wyjaśniono również, w jaki sposób uchwała przeciwko promocji ruchu LGBT narusza postanowienia mechanizmu wsparcia.

„Uchwała sejmiku nie ma żadnego przełożenia na projekt”

– Trudno nam zaakceptować ten typ traktowania, a w szczególności podejścia do naszego projektu i partnerów, którzy byli w niego zaangażowani – stwierdził Tomasz Leyko. – Chciałbym przypomnieć, że w sprawie uchwały, którą podjął sejmik, swoje orzeczenie wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie, który stwierdził jednoznacznie, że uchwała jest jedynie wyrażeniem woli światopoglądowej radnych województwa. Uchwała sejmiku nie ma żadnego przełożenia na projekt, co staraliśmy się wykazać zarówno naszym partnerom, jak i mechanizmom norweskim – zaznaczył. Województwo podkarpackie będzie się domagało wyjaśnień w tej sprawie.

radiomaryja.pl

REKLAMA

Komentarze