REKLAMA

Polska wypowie konwencję stambulską? Jest petycja

REKLAMA

– Należy jak najszybciej przeprowadzić pierwsze czytanie projektu ustawy o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji stambulskiej i przyjęciu w jej miejsce Konwencji o Prawach Rodziny – uważa Instytut Ordo Iuris. Powstała internetowa petycja w tej sprawie.

Jak informowaliśmy w grudniu, inicjatywa ustawodawcza w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej odniosła sukces. Projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender” trafił do Sejmu RP. – Ważne jest jak najszybsze przeprowadzenie pierwszego czytania projektu ustawy o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji stambulskiej i przyjęciu w jej miejsce Konwencji Praw Rodziny – przekonują organizatorzy. W związku z tym powstała internetowa petycja w tej sprawie.

28.12.2020 roku przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” złożyli w Sejmie 150 000 podpisów pod projektem ustawy o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji stambulskiej i przyjęciu w jej miejsce Konwencji Praw Rodziny. Jest to ogromny sukces, gdyż zbiórka przebiegała w okresie wzmożonych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – można przeczytać na stronie rodzinaniemozeczekac.pl, na której też można podpisać się pod petycję w tej sprawie.

– Konwencja z każdym rokiem wzbudza coraz większe wątpliwości na arenie międzynarodowej. Do tej pory dokumentu nie ratyfikowało 13 państw Rady Europy. Będące wśród nich Węgry, Słowacja i Bułgaria nie uczyniły tego wprost wskazując na skrajnie ideologiczny charakter Konwencji. Polska jest jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej, który zdecydował się na ratyfikację tego kontrowersyjnego dokumentu – czytamy w liście otwartym do marszałek Sejmu o jak najszybsze przeprowadzenie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy.

REKLAMA

Komentarze