Facebook nie pozwala katolickiemu zakonnikowi promować hospicjów perinatalnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook.com/OjciecFilip

Facebook nie zgodził się na płatną promocję dotyczącego hospicjów perinatalnych wpisu o. Filipa Buczyńskiego, założyciela i prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Administracja portalu tłumaczy, że taką decyzję podjęła “ze względu na kwestie społeczne”.

Franciszkanin w jednym ze swoich wpisów poruszył temat hospicjów perinatalnych. – Piszę to, bo słyszę masę wulgaryzmów i kłamstwo, że skazujemy kobiety bez udzielenia pomocy. A może pomagając w taki sposób ratujemy kobietę i ojca dziecka przed piekłem drogi wybaczania samemu sobie, w nadziei, że zabite dziecko i Bóg też wybaczą – wyjaśniał w umieszczonym wpisie. – Wyszedłem z propozycją wdrożenia tego modelu w całej Polsce. Chodzi o hospicjum perinatalne, opiekę stacjonarną, opiekę domową i opiekę dla osieroconych – ze wszystkimi antropologicznymi wymiarami tych działań. To naprawdę dobre rozwiązanie, które można z powodzeniem zastosować w naszym kraju – podkreślił w rozmowie z “Gościem Niedzielnym”.

Czytam różne komentarze dotyczące ogłoszenia dokumentu Trybunału Konstytucyjnego. Pojawia mi się realizowane u nas…

Opublikowany przez Ojciec Filip Buczyński Środa, 27 stycznia 2021

O. Buczyński postanowił pójść o krok dalej. Poprosił zaprzyjaźnioną firmę PR-ową, która mu pomaga w nagłaśnianiu jego inicjatyw. Firma ta chciała wykupić reklamę posta na Facebooku, jednak dostała informację, że zespół Facebooka nie wyraża na to zgody “ze względu na kwestie społeczne”.

Do zadumy… Mistrzu, miałem sen, mogę…- zapytał uczeń Opowiadaj – powiedział Mistrz Czytałem ogłoszenie w prasie. Oto…

Opublikowany przez Ojciec Filip Buczyński Czwartek, 28 stycznia 2021

– Nie chcą w istocie promować życia po to, by wskazać kobietom, kto może im realnie pomóc. Myślę, że wolą tworzyć iluzję, że znikąd nie ma pomocy, więc trzeba dzieci po prostu abortować. Łatwiej bowiem utwierdzać kobietę w ciąży tzw. “letalnej’, że nikt jej nie pomoże, więc musi usunąć ciążę, niż wskazać ośrodki, które pomagają takim jak ona od lat – ocenił zakonnik.

Oświadczenie dla wszystkich Szanowni państwo, chciałem, by mój wpis z wczorajszego poranka (28.01.21) dotarł do szerszej…

Opublikowany przez Ojciec Filip Buczyński Piątek, 29 stycznia 2021

Mimo wszystko o. Buczyński zapowiada, że nadal będzie promował hospicja perinatalne. Pojawiają się już głosy wsparcia dla niego. – Proszę mi przesłać materiały lub linki na mój e-mail to je rozpowszechnię na różnych stronach i portalach – napisał w komentarzu pod wpisem założyciela lubelskiego hospicjum ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Pod koniec ubiegłego roku przez jakiś czas nie można było udostępniać linka do stron smsznieba.pl i zyciebezgranic.org. – Facebook blokuje „SMS z Nieba” bo jesteśmy za życiem – oceniał wówczas ks. Rafał Jarosiewicz z zarządu Fundacji SMS z Nieba. Ostatecznie Facebook wycofał blokadę.

gosc.pl, facebook

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY