Bąkiewicz: Polacy wracający z emigracji powinni mieć 50% ulgi w PIT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Polacy wracający do Polski powinni być zwolnieni z 50% podatku PiT na 5 lat – zaapelował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Rot Niepodległości.

Jak dodał Bąkiewicz, powinien być jednak jeden wymóg: “przepracowane do tej chwili minimum dwa lata na obczyźnie”. – To będzie prawdziwa walka z kryzysem demograficznym i stręczoną nam na siłę masową imigracją! – ocenił.

Jak informowaliśmy w listopadzie, Polska jest liderem w liczbie przyjętych imigrantów spoza UE. Nasz kraj w tym zestawieniu jest na prowadzeniu trzeci rok z rzędu. Łącznie, w latach 2016-19, kiedy rządzi PiS z koalicjantami, Polska przyjęła 2 mln 628 tys. imigrantów. Największą część z nich stanowią Ukraińcy.

Tymczasem mimo programów socjalnych, które za swoje sukcesy uznaje rząd PiS, demografia w Polsce nadal stoi na niskim poziomie. Współczynnik dzietności jest cały czas bardzo niski. Aby można było mówić o zastępowalności pokoleń, musiałby on osiągnąć minimum 2,1. Program 500+ nie jest w stanie odwrócić niekorzystnej tendencji. Nasze społeczeństwo starzeje się niepokojąco szybko, a dzieci rodzi się stanowczo za mało. W 2000 r., osób w wieku 75+ lat było 1,7 mln, a w 2017 r. było to już 2,7 mln.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY