Tragedia w Indonezji! W wyniku osuwiska ziemi zginęło 13 osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/@INQUIRER.net

Na wyspie Jawa w Indonezji miała miejsce katastrofa naturalna, gdzie w miejscowości Qihanjuan dwukrotnie zapadła się ziemia. Tragedia pochłonęła co najmniej 13 ofiar. Ratownicy poszukują nadal 27 osób oraz udzielają pomocy poszkodowanym.

Indonezyjska rada zarządzania kryzysowego (BNPB) powiadomiła o katastrofie naturalnej w zachodniej części wyspy Jawy. W miejscowości Qihanjuan oddalonej o około 150 kilometrów od Dżakarty odnotowano dwa osuwiska ziemi. Pierwszy nastąpił w niedzielę około godziny 16. czasu lokalnego, natomiast kolejny miał miejsce ponad 3 godziny później.

Zobacz także: Rząd przyspiesza immunizację społeczeństwa dzięki „punktom masowych szczepień”

Katastrofa w Indonezji pochłonęła jak do tej pory 13 osób w tym i ratowników, którzy przybyli po pierwszym zapadnięciu się ziemi.

Niewyobrażalna tragedia małej wioski

Jak donosi szef oddziału ratunkowego w Qihanjuan, Buddha Budiman osuwisko ziemi zniszczyło 18 domów. Służby ratownicze oraz policja poszukują obecnie 27 osób, które były zameldowane w tym regionie. Na miejsce katastrofy przybył również ciężki sprzęt, który usuwa gruz oraz ziemię.

Najprawdopodobniej przyczyną tej tragedii były tropikalne ulewne deszcze oraz wycinka drzew z pobliskiego regionu. Teren jest dzięki temu nadal niestabilny, a wszelkie prace przy wydobywaniu ciał oraz pomoc rannym odbywa się z narażeniem życia ratowników.

hromadske.ua

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY