Papież nawołuje USA do pojednania. Pomodlił się również za ofiary

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Papież Franciszek w dzisiejszej homilii wspomniał o sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Nawoływał on również do narodowego pojednania zwaśnionych obozów politycznych. Pomodlił się również w intencji pięciu ofiar, które poniosły śmierć w trakcie zamieszek w Kapitolu.

Po odmówieniu południowej modlitwy Anioł Pański w papieskiej bibliotece umieszczonej w Pałacu Apostolskim, Ojciec Święty przesłał pozdrowienia Stanom Zjednoczonym. Wspomniał on również o środowych zamieszkach pod Kapitolem, gdzie grupa protestujących wdarła się do Kapitolu – gmachu amerykańskiego parlamentu.

Zobacz także: Parler usunięty z Google Play. Powodem niedostateczna cenzura

W swojej wypowiedzi, Papież zawarł również słowa modlitwy za ofiary śmiertelne – “Modlę się za tych, którzy stracili życie w tych dramatycznych chwilach; to pięć osób. Powtarzam, że przemoc jest autodestrukcyjna. Zawsze. Nie zyskuje się na przemocy, a wiele się traci” – modlił się Franciszek.

Papież nawołuje do pojednania

Wzywam władze państwowe i cały naród o zachowanie wysokiego poczucia odpowiedzialności w celu uspokojenia dusz i promowania pojednania narodowego oraz ochrony wartości demokratycznych, zakorzenionych w społeczeństwie amerykańskim” – nawoływał Papież do pojednania amerykańskiego narodu.

W swojej modlitwie Głowa Kościoła Katolickiego poprosiła patronkę Stanów Zjednoczonych, Niepokalaną Dziewicę nawołując do solidarności narodu amerykańskiego – “Niech Niepokalana Dziewica, patronka Stanów Zjednoczonych Ameryki pomoże podtrzymywać kulturę spotkania i troski jako najlepszą drogę budowania razem dobra wspólnego. I niech czyni to ze wszystkimi, wszystkimi zamieszkującymi tę ziemię” – powiedział.

Powiedział także wiernym, że z powodu pandemii nie mógł w tym roku, tak jak zwykle, w przypadającą w niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego ochrzcić niemowląt w Kaplicy Sykstyńskiej.

“Chcę natomiast zapewnić o mojej modlitwie za te zapisane dzieci, za ich rodziców, ojców i matki chrzestne. Obejmuję nią wszystkie dzieci, które w tym czasie przyjmują chrzest, przyjmują tożsamość chrześcijańską, która jest przyjęciem łaski przebaczenia i odkupienia” – zapewniał.

pr24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY