Prof. R. Gwiazdowski wspólnym kandydatem PSL i Konfederacji na RPO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Prof. Robert Gwiazdowski będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich zgłaszanym wspólnie przez Konfederację i PSL – poinformował poseł Konfederacji Artur Dziambor za pośrednictwem mediów społecznościowych. Konferencja prasowa w tej sprawie ma się odbyć jutro rano.

Pierwotnie kandydatura miała zostać zaprezentowana podczas jutrzejszej konferencji prasowej. Zapowiadał ją m.in. Krzysztof Bosak. Jednak po tym jak część mediów podało nieoficjalnie nazwisko kandydata, Artur Dziambor zdecydował się potwierdzić tę informację. – Mieliśmy nadzieję, że uda się ukryć tę kandydaturę do jutrzejszej konferencji, ale okazało się, że tak świetnej wiadomości nie można trzymać w tajemnicy – stwierdził poseł.

Zobacz także: Lokale gastronomiczne będą mogły wymienić kasy fiskalne po 1. Stycznia

Robert Gwiazdowski to doktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca oraz profesor Uczelni Łazarskiego, ekspert Centrum im. Adama Smitha. W przeszłości był m.in. liderem ruchu politycznego Polska Fair Play.

Wcześniej zgłoszono dwie inne kandydatury – prof. dr hab. Piotra Wawrzyka oraz Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Jutro mija termin na zgłaszanie kandydatów.

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY