REKLAMA

PILNE! YouTube zablokował Mediom Narodowym możliwość zarabiania. Kanał może upaść bez wsparcia widzów

Internetowy serwis You Tube zablokował możliwość zarabiania kanałowi Media Narodowe. Oficjalnym powodem są „szkodliwe treści”.

KANAŁ MEDIÓW NARODOWYCH JEST POWAŻNIE ZAGROŻONY. WESPRZYJ CYKLICZNIE – TUTAJ

Zdaniem You Tube prezentowane przez Media Narodowe treści „skupiają się na kwestiach kontrowersyjnych i są szkodliwe dla widzów”. Nie wskazano żadnego konkretnego materiału. Można tylko spekulować. To wszystko przypomina słynną scenę z filmu Barei: „Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?”.

Jednocześnie internetowy gigant oczekuje, że Media Narodowe wprowadzą „zmiany na swoim kanale na podstawie naszej (tj. You Tube – red.) opinii”. Niedawno świętowaliśmy przekroczenie liczby 200 tys. subskrybentów. Z tej okazji został uruchomiony kanał „Media Narodowe EXTRA”. Amerykański portal postanowił z tej okazji przysłać dość specyficzny prezent w postaci odcięcia jednego ze źródeł zarobków.

You Tube i inni giganci cenzurują debatę publiczną

Media Narodowe to nie jedyne prawicowe medium, które ma na pieńku z portalem należącym do Google. – Masakra, nam są winni pieniądze od blisko roku – napisał red. Marcin Rola z wRealu24, komentując informacje o problemach naszego kanału.

Największe media społecznościowe wykorzystują swoją pozycję do cenzurowania debaty publicznej. Przykłady się mnożą. Choćby ostatnio informowaliśmy o zablokowaniu przez Twitter profilu prawicowego portalu. Pod koniec listopada natomiast Facebook nie pozwalał swoim użytkownikom na umieszczanie linków do strony katolickiej fundacji. Po nagłośnieniu sprawy m.in. przez nasz portal, cenzura została nagle wycofana.

Media Narodowe nie są skazane na opieranie się o widzimisię internetowych gigantów. Każda osoba dobrej woli może nas wesprzeć – szczegóły w tym linku.

REKLAMA

Komentarze