Relich: Chiny wykorzystały koronawirusa do rozprawienia się z opozycją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Screen z CGTN / YouTube

– Ten kryzys jest wykorzystywany. Mamy do czynienia z wojną hybrydową – ocenił na antenie Mediów Narodowych red. Piotr Relich z portalu PCh24.pl. – Po pierwsze do rozprawienia się z opozycją, w ramach której administracji znajdował się Wuhan – stwierdził.

Zdaniem dziennikarza portalu PCh24.pl Chiny skorzystały na kryzysie wywołanym przez koronawirusa. – Niezależnie od tego, czy ten wirus uciekł z laboratorium czy był sztucznie wyprodukowany(…) natomiast niewątpliwie ten kryzys został wykorzystany – powiedział na antenie Mediów Narodowych. – Po pierwsze do rozprawienia się z opozycją, w ramach której administracji znajdował się Wuhan. Później to zostało przerzucone na bezpośredniego rywala Chin w rozgrywce światowej, czyli Stany Zjednoczone – stwierdził red. Piotr Relich. – Także Brazylia czy Indie – dodał. – Chiny według oficjalnych statystyk doskonale poradziły sobie z koronawirusem, natomiast to USA zagrożone są tą plagą – zauważył.

Red. Piotr Relich z PCh24.pl jest autorem filmu “Nowa nienormalność”. Ukazuje on prawdziwe oblicze kryzysu wywołanego koronawirusem. -Przedstawiciele rządu mówili wielokrotnie o nowej normalności. Nie ma czegoś takiego. Jeśli nie będziemy mieli możliwości powrotu do normalności, czeka nas nienormalność – podkreślił. Produkcję można zobaczyć w serwisie VOD portalu PCh24.pl. – W dobie cenzury narzucanej nam przez You Tube czy inne media społecznościowe, szukamy alternatyw – wyjaśnił.

W ostatnim czasie kilkukrotnie wspominaliśmy o przypadkach cenzury w mediach społecznościowych. Dotyczyło to choćby prawicowego portalu czy katolickiej fundacji. W tym drugim przypadku, po nagłośnieniu sprawy przez nasz portal, Facebook wycofał się ze swoich działań.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY