Nigeria: Boko Haram zamordowało 43 rolników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Twitter/Daily Post Nigeria

Nigeria przeżyła kolejny atak terrorystyczny radykalnych islamistów z Boko Haram. Przedstawiciele nigeryjskich służb poinformowały o odnalezieniu 43 zwłok w północno-wschodniej części kraju. Terroryści podcięli gardła kilkudziesięciu rolnikom uprawiającym ryż. Prawdopodobnie islamiści porwali 8 kolejnych pracowników.

Przedstawiciele nigeryjskiej milicji poinformowali o makabrycznym odkryciu w północno-wschodniej części kraju. W ataku terrorystów z Boko Haram zginęło 43 rolników pracujących na polu ryżowym pod miejscowością Maiduguri, stolica stanu Borno.

Zobacz także: Polska liderem w liczbie przyjętych imigrantów spoza UE

“Znaleźliśmy zwłoki 43 osób, wszystkim poderżnięto gardła; sześć osób zostało poważnie rannych. Bez wątpienia zrobili to bojownicy Boko Haram, którzy działają w regionie i często atakują rolników” – informują służby.

Według relacji jednego z milicjantów na polu ryżowym było zatrudnionych 60 pracowników. Ośmiu uznano za porwanych przez grupę terrorystów. Pozostałych udało się uratować przed okrutną śmiercią.

Nie jest to pierwszy taki przypadek mordu na rolnikach. Boko Haram dokonało bowiem pod koniec października podobny atak. 22. października urządzili oni podwójną obławę na pracowników pól ryżowych również pod stolicą stanu Borno.

Nigeria pod reżimem islamskich terrorystów

Ataki przypisywane Boko Haram i rywalizującej z nim jego rozłamowej frakcji o nazwie Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej ) w coraz większym stopniu wymierzone są w drwali, hodowców i rybaków, oskarżanych o szpiegowanie i przekazywanie informacji żołnierzom i milicjom walczącym z przemocą dżihadystów w regionie.

Nigeria od 2009 r. wstrząsana jest terrorystyczną działalnością dżihadystycznej organizacji Boko Haram, która doprowadziła do śmierci już ponad 36 tys. osób. Ponad 2 mln osób zostało zmuszonych do opuszczenia swych domostw i ucieczki.

Radio Zet


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY