REKLAMA

Protest ratowników medycznych. Domagają się podwyżki

REKLAMA

W Katowicach zorganizowano protest ratowników medycznych domagających się między innymi podwyżki. Wśród ich postulatów znajduję się również żądanie nowych i korzystnych kontraktów. Udział w akcji demonstracyjnej bierze około 300 osób.

Protestujący w Katowicach ratownicy medyczni reprezentują całe swoje środowisko z województwa. Toczą bowiem oni spór z dyrekcją szpitala w sprawie wysokości ich wynagrodzeń oraz organizacji pracy. Domagają się oni większych stawek za wykonywaną pracę, szczególnie w czasie epidemii.

Zobacz także: Trump uzna swoją porażkę w Kolegium Elektorskim

Protest ratowników medycznych zdaniem organizatorów ma wywrzeć nacisk na dyrekcję katowickich szpitali. Bierze w nim udział około 300 osób ze środowiska pogotowia medycznego.

Protest, a dyrekcja katowickich szpitali

Dyrekcja katowickiego ośrodka zdrowia wskazuje jasno, że należy się spodziewać niższych stawek w wynagrodzeniach ratowników medycznych. Winą za ten stan rzeczy obwiniają Narodowy Fundusz Zdrowia nie posiadający odpowiednich środków finansowych. Katowickie szpitale otrzymają w 2021 roku nawet do 8 milionów złotych mniej.

Grupa 70 ratowników składa jednak nowe oferty na biurko dyrekcji. Obecnie dla województwa śląskiego na kontraktach pracuje 430 ratowników medycznych. Natomiast kolejnych 370 wykonuje swoją pracę na etacie.

Istnieje niebezpieczeństwo przejęcia nadgodzin przez ratowników etatowych, kiedy zostanie ogłoszone fiasko rozmów dyrekcji z ratownikami kontraktowymi. Obecnie czas na negocjacje jest do 2. grudnia.

rmf24

REKLAMA

Komentarze