Międzynarodowy sprzeciw wobec prześladowań chrześcijan. Kościoły podświetlone na czerwono

REKLAMA

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapowiedziała międzynarodową akcję, która będzie głosem wiernych wobec prześladowań chrześcijan na świecie. Dzisiaj na ścianach tysiąca kościołów ukaże się czerwona barwa. Ma to być wyraz jedności krwi wobec mordowanych braci w wierze.

Organizator #RedWeek papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje specjalną akcję, w którą zaangażowano tysiące kościołów oraz zabytkowych świątyń na całym świecie. Przewodniczący organizacji wyjaśnił przyczyny tego nietypowego wezwania – „Koronawirus może przyniósł wiele zmian, ale chrześcijaństwo ciągle pozostaje najbardziej prześladowaną religią na świecie” – powiedział Thomas Heine-Geldern.

Zobacz także: Parler – zagrożenie dla starych wyjadaczy czy alternatywa dla zmęczonych użytkowników?

Wiele krajów ma się przyłączyć do akcji RedWeek – od Kanady po Australię. Inicjatywa rozpocznie się w Austrii, od wiedeńskiej katedry św. Szczepana, budynku parlamentu i ponad 50-ciu innych kościołów w stolicy. Następnie na czerwono zostaną oświetlone m.in. Koloseum w Rzymie, Zamek Bratysławski na Słowacji, Bazylika Notre-Dame w Montrealu, a także Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje akcję #RedWeek od 2015 roku. Służy ona zwiększaniu świadomości o Kościele cierpiącym na całym świecie, zachęcając do materialnego i duchowego wsparcia oraz solidarności z braćmi w wierze, którzy z różnych względów nie cieszą się wolnością wyznawania wiary w Chrystusa.

Vatican News

REKLAMA

Komentarze