Aldona Machnowska-Góra nowym wiceprezydentem Warszawy! Pod jej zarządem kultura i polityka społeczna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Nowym wiceprezydentem Warszawy została Aldona Machnowska-Góra, która będzie odpowiedzialna za kulturę, politykę społeczną oraz mieszkalną. W ubiegłą środę zdymisjonowany został Paweł Rabiej za niepowiadomienie przełożonego o swoim urlopie. Dotychczas była koordynatorem kultury w stołecznym ratuszu.

W ubiegłym tygodniu z funkcji wiceprezydenta Warszawy został zwolniony Paweł Rabiej, który nie poinformował Prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o swoim urlopie. Dzisiaj natomiast poznaliśmy nazwisko nowego zastępcy prezydenta. Została nim Aldona Machnowska-Góra, która dotychczas była koordynatorem kultury w stołecznym ratuszu.

Zobacz także: Rogała: „Transformacja energetyczna to znaczne ograniczenie działalności”

“Chciałabym serdecznie podziękować panu prezydentowi za zaufanie i także zadeklarować, że tak jak do tej pory pracowałam i współpracowaliśmy w zarządzie miasta, tak samo dalej, z nowymi zadaniami, mam nadzieję, będziemy dobrze realizować program, który założyliśmy” – powiedziała.

Zapowiedziała również swój plan działania w ramach dotychczasowych narzędzi warszawskiego ratusza – “Biuro Projektów Polityki Społecznej, Biuro Polityki Lokalowej razem z Biurem Kultury tworzą takie “combo”, związane z polityką społeczną miasta, z tymi wyzwaniami, które są przed nami dzisiaj. Wyzwaniami związanymi z pandemią i z codziennymi decyzjami, które podejmujemy, żeby pracować na rzecz mieszkańców. Także tych najsłabszych, także tych, którym jest dzisiaj najtrudniej w sytuacji pandemicznej – czy to są seniorzy, czy to są osoby bezdomne” – podkreślała.

Pozostałymi wiceprezydentami miasta pozostaną: Renata Kaznowska (odpowiada m.in. za edukację, sport oraz po dymisji Rabieja także za zdrowie), Michał Olszewski (m.in. gospodarka odpadami, rozwój gospodarczy i fundusze europejskie) oraz Robert Soszyński (m.in. infrastruktura i transport; podlega mu także Biuro Spraw Dekretowych). Soszyński będzie odpowiadał też za kwestię reprywatyzacji.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY