Rozbrat urządza okupacje w Poznaniu! “To nasza działka”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. FB/@ZielonaFala

Anarchiści z grupy Rozbrat rozpoczęli dzisiaj okupację terenu działkowego ROD Bogdanka w Poznaniu. Została ona odsprzedana deweloperowi, który zamiesza tam wybudować mieszkania. Lewicowa bojówka zajmująca nielegalnie mieszkania przynależące do Skarbu Państwa, chce zająć kolejny teren twierdząc, że to ich ziemia.

Firma deweloperska Darex miałą dzisiaj w Poznaniu rozpocząć prace budowlane pod nowe mieszkania. W tym celu cały sprzęt podjechał pod byłe już tereny ogrodów działkowych ROD Bogdanka już o godzinie 9. nad ranem. Właściciel terenu nie mógł niestety rozpocząć prac, gdyż lewicowa bojówka Rozbrat.

Zobacz także: Mołdawia wybrała kobietę na prezydenta

Anarchiści zajmują nielegalnie mieszkania znajdujące się niedaleko działki ogrodowej – “Firma Darex chce pozyskać coś, co do niej nie należy. Obrona działek wiąże się z obroną Rozbratu” – grzmią lewicowi bojówkarze. Na miejsce przybyła także poznańska policja, ale ich zdaniem nie wiele mogą zdziałać.

https://twitter.com/Waldemarro/status/1328655261431697409

“Firma, która uzurpuje sobie prawo do własności działek na terenie ROD Bogdanka przyjechała z policją w celu zniszczenia ogródków, by następnie teren sprzedać pod zabudowę. Wszystko to pomimo, że w księdze wieczystej jest to teren należący do Skarbu Państwa. Dość niszczenia klinów zieleni” – napisało stowarzyszenie Zielona Fala.

Z kolejnych relacji poznańskich anarchistów wynika, iż bojówkarze z Rozbratu weszli na okoliczne drzewa i przywiązali się do nich. Zmuszając niejako służby oraz pracowników firmy deweloperskiej do postoju.

“Uważamy, że Darex nie jest rzeczywistym właścicielem. Przed Ministerstwem Rozwoju z wniosku firmy Darex prowadzone jest postępowanie o stwierdzenie nieważności decyzji nacjonalizacyjnej obejmującej przedmiotowy teren, a tym samym pozbawienie Skarbu Państwa tytułu prawnego do nieruchomości. Żadna decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła. Dlatego uważamy, że Darex nie jest rzeczywistym właścicielem” – powiedział jeden z anarchistów.

Z kolei prezes ZO PZD poinformował, że sprzedaż tych gruntów została uregulowana z działkowcami, którym zostaną przekazane nowoczesne tereny na Głuszynie – “Działkowcy, którzy zawarli porozumienie, otrzymali od nas propozycję, że już najprawdopodobniej wiosną będą mogli zająć inne ogródki działkowe na tworzonym ROD na Głuszynie. To będzie bardzo nowoczesny, elegancki ogród” – wyjaśnił Zdzisław Śliwa.

poznan.naszemiasto.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY