Znamy trasę samochodową Marszu Niepodległości! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Organizatorzy Marszu Niepodległości podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili trasę samochodową tegorocznej manifestacji. Odpowiedzieli również na wczorajsze doniesienia warszawskiego ratusza. Robert Bąkiewicz podkreślił również, że sama forma nie jest narzucana jego uczestnikom tylko proponowana.

Tuż po godzinie 10 odbyła się konferencja prasowa organizatorów Marszu Niepodległości, którzy przez panującą epidemię koronawirusa postanowili dostosować się pod obowiązujące przepisy w sprawie zgromadzeń. Zmieniono tegoroczną formułę przemarszu na zmotoryzowaną. Stowarzyszenie zaproponowało uczestnikom manifestacji przejazd swoimi samochodami i motocyklami przez zaplanowaną trasę.

Zobacz także: Dalszy ciąg walki warszawskiego ratusza z Marszem Niepodległości

Prezes stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz poinformował o trasie zmotoryzowanego przemarszu z okazji Święta Niepodległości – “Trasa marszu, rajdu samochodowego rozpocznie się od ronda Dmowskiego, pojedziemy na drugą stronę Wisły do ronda Waszyngtona, tam zawrócimy i pojedziemy do Dworca Centralnego, na rondzie 40-latka znów jest nawrót. Na tej pętli będą jeździły samochody”.

Stowarzyszenie Marszu Niepodległości jest również w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami, aby móc przeprowadzić tegoroczne uroczystości w jak najlepszy sposób – “Przy wszystkich zgromadzeniach, która wychodzi na ulice spotkania na ulice są czymś standardowym. Przedstawiliśmy policji odpowiedzi na pytania jak ma wyglądać nasza inicjatywa i policja chce się przygotować technicznie do tego, jak ma to wyglądać, żeby nie utrudniać ruchu warszawiakom” – powiedział Bąkiewicz.

Wbrew obiegowej opinii stowarzyszenie nie zakazuje uczestnikom MN spaceru w tym czasie, powołując się na ostatnie przypadki protestów ws. aborcji – “Zachęcamy do rajdu, by to była taka kawalkada niepodległości, ale jednocześnie nikomu nie zakazujemy spacerów, tego żeby tego dnia pojawił się na ulicach Warszawy. Ostatnie tygodnie podkreślają taką możliwość podejmowania takich spacerów” – wyjaśnił prezes Marszu Niepodległości.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY