Jest decyzja w sprawie wschodniego dworca! Od jutra otrzyma nazwę ku czci Dmowskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ kierunki.info.pl

Jutro na specjalnej ceremonii wicepremier i minister kultury Piotr Gliński odsłoni pamiątkową tablicę z nową nazwą Dworca Wschodniego w Warszawie. Od teraz uczci ono imię ojca niepodległości Romana Dmowskiego. Jest to finał pracy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Dzięki pracy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego powstałego w połowie lutego, za sprawą decyzji wicepremiera i ministra kultury Piotra Gliński – powstanie w Warszawie kolejne miejsce ku czci pamięci ojca niepodległości.

Zobacz także: Dalszy ciąg walki warszawskiego ratusza z Marszem Niepodległości: „Przejazd samochodami to wykroczenie drogowe”

Już jutro Dworzec Wschodni w Warszawie otrzyma nazwę imienia Romana Dmowskiego. Udział w pamiątkowej ceremonii odsłonięcia nazwy weźmie wicepremier Piotr Gliński, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, dyrektor państwowego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, prof. Jan Żaryn oraz prezes zarządu Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Mamiński.

Roman Dmowski był jednym z współtwórców niepodległej Polski po 1918 roku. Był również przedstawicielem Polski w trakcie obrad nad Traktatem Wersalskim, na którym wyłożył precyzyjnie dążenia naszego narodu. Jego imię nosi m.in. rondo w centrum Warszawy oraz pomnik ku jego czci.

nowawarszawa.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY