REKLAMA

Krwawy atak na kabulską szkołę! Co najmniej 19 ofiar śmiertelnych

REKLAMA

Dziś w Afganistanie doszło do ataku terrorystów na uniwersytet w Kabulu. W czasie, gdy studenci byli pochłonięci pracą nad zadaniami i lekturami do uczelni wpadli uzbrojeni napastnicy. Rozpoczęli oni strzelać do znajdujących się w kompleksie uczniów. Zginęło co najmniej 19 osób. Trójka napastników zginęła w trakcie interwencji afgańskich służb.

Uzbrojeni napastnicy wdarli się rano na teren uczelni, gdzie rozpoczynały się afgańsko-irańskie targi książki. Rozległy teren uniwersytetu został otoczony przez siły bezpieczeństwa, które odpowiedziały ogniem na strzały atakujących.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Tarik Arian poinformował, że atak przeprowadziło trzech napastników oraz że wszyscy oni zginęli w strzelaninie.

Zobacz także: Znamy hasło Marszu Niepodległości oraz tegoroczną trasę! [WIDEO]

Do tej pory ustalono, że w wyniku strzelaniny zginęło 19 osób w tym trójka terrorystów. Afgański rząd powiadomił również, że 22 osoby zostały ranne.

Przerażeni studenci i targi z udziałem Iranu

Zgodnie z doniesieniami medialnymi uczniowie mieli uciekać, a terroryści strzelać do każdej napotkanej osoby – „Napastnicy strzelali do każdego studenta, którego zobaczyli” – informuje agencja Reuters.

„Nie wiemy, czy mamy do czynienia ze skoordynowanym atakiem czy czymś innym. Do ataku nie przyznali się talibowie, tożsamość sprawców nie jest na razie znana” – powiedział Tarik Arian, który określił napastników mianem wrogów Afganistanu i edukacji.

Irańska agencja prasowa ISNA przekazała w niedzielę, że w inauguracji targów weźmie udział ambasador Iranu w Afganistanie. Mieli też w niej uczestniczyć wysocy urzędnicy afgańscy – donoszą lokalne media. Na razie nie jest jasne, czy dyplomata i przedstawiciele afgańskich władz zjawili się w poniedziałek na targach.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze