REKLAMA

Tragedia w krakowskiej hucie! Zginęła jedna osoba

REKLAMA

Nad ranem w krakowskiej hucie ArcelorMittal doszło do wybuchu gazu. W wyniku eksplozji zginęła jedna osoba, druga z kolei jest w ciężkim stanie. Na miejscu znajdują się strażacy oraz służby porządkowe. Dotychczas nie wiadomo co było przyczyną tragicznego zdarzenia.

Dzisiaj w godzinach porannych w krakowskiej hucie należącej do zagranicznego producenta stali ArcelorMittal doszło do wybuchu gazu. Niestety w tragicznym wypadku na miejscu zginęła jedna osoba. Druga osoba jak informują służby została ciężko ranna o przetransportowana do najbliższego szpitala.

Zobacz także: Jan Żaryn o agresywnej lewicy: „Samowykluczają się z naszego dorobku cywilizacyjnego”

„Wiadomo że do eksplozji doszło nad ranem w budynku produkcyjnym na wydziale koksowniczym krakowskiej huty. Jedna osoba zginęła, druga w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala” – powiedział Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie.

Na miejsce zdarzenia przybyło sześć zastępów straży pożarnej, które gaszą powstały pożar. Funkcjonariusze policji zabezpieczają teren zbierając materiały dowodowe w celu ustalenia przyczyny wybuchu gazu.

ArcelorMittal Poland to największy producent stali w Polsce. Przedsiębiorstwo skupia 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. NA początku października podjęto decyzję, że piec w krakowskiej hucie zostanie wygaszony. Miało to związek ze światowym kryzysem, jaki wystąpił w hutnictwie w związku z pandemią koronawirusa.

rmf24

REKLAMA

Komentarze