Profanacja w poznańskiej katedrze! Atak aborcjonistów na polskie kościoły

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś w wielu polskich kościołach protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji zorganizowali manifestacje pod świątyniami. W niektórych kościołach doszło również do profanacji Mszy Świętej z udziałem lewicowych bojówek. W poznańskiej katedrze spora grupa osób przeszkodziła wiernym w modlitwie.

Od kilku dni przez Polskę przetaczają się protesty pro-aborcjonistów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Po dużych manifestacjach w Warszawie, Organizacja Strajku Kobiet zapowiedziała protesty pod kościołami na terenie całego kraju. Zachęcano również do akcji wewnątrz świątyń podczas trwania nabożeństw.

Zobacz także: Czerwona strefa w całej Polsce! Ograniczenia dla seniorów oraz zamknięcie gastronomii

“Plan gry: sob/nd akcje sabotażu, nd – obowiązkowo msza – mówicie sukienkowym, co myślicie, pon – blokady, wt – sabotaż, środa – strajk, nie idziecie do roboty. Potem aż do skutku, aż się wycofają. Słyszycie terroryści z PiS?” – poinformowano na Twitterze.

Do akcji przyłączyła się również poseł Joanna Scheuring-Wielgus, która protestowała w kościele parafialnym, gdzie brała 17 lat temu ślub ze swoim mężem.

W niektórych kościołach miejscowi parafianie sprzeciwili się takim manifestacjom. Wobec grup lewicowych aktywistów zastosowano metodę fizycznego wypraszania z kościoła. Mężczyźni wyprowadzali profanujących Mszę Święta ze świątyni.

Jednym z takich miejsc był kościół Świętego Krzyża. Tam za zgodą miejscowego proboszcza członkowie Straży Marszu Niepodległości bronili wejść do świątyni przed nachodzącymi aktywistami. Do interwencji przystępowała również policja, która prosiła o dowody osobiste przeszkadzającym w celebracji Mszy Świętej.

W poznańskiej katedrze doszło dotychczas do największej profanacji Eucharystii. Wierni w bezradności obserwowali jak grupa kilku-kilkunastu młodych ludzi wykrzykuje antyklerykalne hasła.

RadioZet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY