Papież zapowiedział dzisiaj powołanie nowych kardynałów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po zakończeniu modlitwy Anioł Pański, Papież Franciszek zapowiedział dzisiaj powołanie nowych kardynałów. Dziewięciu z nich będzie mogło wziąć udział w konklawe. Nawoływał również do okazywania miłości do bliźniego jako wyraz miłości do Boga.

Podczas południowej modlitwy “Anioł Pański” na Placu Świętego Piotra, Papież Franciszek w trakcie krótkiej homilii podjął temat okazywania miłosierdzia do Boga i bliźniego – “Miłość musi zmierzać razem i nierozłącznie do Boga i do bliźniego. To, co nie wyraża się w miłości bliźniego, nie jest prawdziwą miłością Boga; podobnie to, co nie wynika z relacji z Bogiem, nie jest prawdziwą miłością bliźniego” – powiedział.

Zobacz także: Francja na froncie walki z radykalnym islamem. Zamknięto w Paryżu największy meczet

W jego nauczaniu podkreślił charakter codziennej pracy i troski o drugiego człowieka. Zachęcał do częstej modlitwy, która jest najtrafniejszą formą wyrażania swojej miłości do Boga i bliźniego.

“Dowodem naszej drogi nawrócenia i świętości jest zawsze miłość bliźniego. Dopóki jest brat lub siostra, przed którymi zamykamy nasze serca, nadal będziemy daleko od bycia uczniami, o co prosił nas Jezus” – podkreślił Papież.

Powołanie nowych kardynałów

Oprócz modlitwy i wygłoszonej modlitwy, Ojciec Święty zapowiedział również 13. nowych kardynałów. Wśród nominowanych brakuje tym razem polskiego duchownego. Natomiast dziewięciu z nich będzie miało możliwość uczestnictwa w konklawe.

Dotychczas media podają, iż wśród nominowanych jest: abp Wilton Gregory – metropolita Waszyngtonu, bp Marcello Semeraro – pełni on od 15. października funkcję Prefekta ds. Kanonizacji, abp Mario Grech – sekretarz generalny Synodu Biskupów, abp Antoine Kambanda – arcybiskup Kigali w Rwandzie, abp Jose Fuerte Advincula – arcybiskup Capiz na Filipinach, abp Celestino Aós Braco – arcybiskup Santiago de Chile, abp Cornelius Sim – wikariusz apostolski Brunei,  abp Augusto Paolo Lojudice – arcybiskup Sieny, ks. Mauro Gambetti – kustorz Świętego Kościoła w Asyżu.

Do wyżej wymienionych duchownych dołącza grupa czterech nominatów, będących powyżej 80. roku życia, bez prawa do wyboru nowej Głowy Kościoła: o. Raniero Cantalamessa – kapucyn i kaznodzieja Domu Papieskiego, abp Felipe Arizmendi Esquivel – emerytowany arcybiskup San Cristóbal de Las Casas, abp Silvano Tomasi – nuncjusz apostolski, ks. Enrico Feroci – proboszcz parafii Divino Amore.

stacja7

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY