Strefa Gazy znów pod ostrzałem izraelskich pocisków

Dodano   0  
  Loading

/ fot. TT/@Jacpoludek

W nocy z czwartku na piątek Strefa Gazy została ostrzelana izraelskimi pociskami rakietowymi. Była to odpowiedź na palestyńskie wystrzelenie dwóch rakiet w kierunku Izraela. Izraelskie wojsko ostrzelało podziemną siedzibę organizacji Hamas.

Wczoraj w nocy doszło do wymiany ognia na linii Palestyna-Izrael. Ze Strefy Gazy wystrzelono dwa pociski rakietowe w kierunku okupującego wroga. Jeden pocisk został przechwycony przez izraelskie systemy przeciwrakietowe, natomiast druga rakieta spadła na niezamieszkane tereny.

Zobacz także: Francja na froncie walki z radykalnym islamem. Zamknięto w Paryżu największy meczet

To rozzłościło stronę izraelską do natychmiastowego kontrataku. Wojsko zorganizowało naloty na bazę organizacji polityczno-militarnej Hamas. Według doniesień uszkodzona została fabryka broni oraz podziemna infrastruktura Palestyńczyków.

Na początku tygodnia władze izraelskie ogłosiły odkrycie nowego niedokończonego tunelu, który został przekopany pod ziemią do terytorium Izraela, zanim został wykryty przez podziemne czujniki. Jak przekazano, tunel przebiega kilkadziesiąt metrów pod ziemią i miał ułatwiać ataki na Izrael. Służby tego kraju odkryły ok. 20 takich tuneli od czasu ostatniej wojny z Hamasem w 2014 roku. Palestyńczycy używali ich do przemycania wszelkiego rodzaju towarów do Gazy, a także do przenoszenia broni dla bojowników Hamasu i innych grup islamistycznych. Tunele używane były także przez Hamas do ataków zbrojnych na Izrael.

forsal/pap

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY