Zbiór rozwiązań w czasie pandemii. Konfederacja przedstawia #PakietDlaMedyka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tuż przed wtorkowym nadzwyczajnym posiedzeniem Sejmu, odbyła się konferencja prasowa Konfederacji. Tematem przewodnim była polska służba zdrowia, politycy zaprezentowali #PakietDlaMedyków.

Według Artura Dziambora, służba zdrowia jest na wykończeniu, z donesień lekarzy wynika, że paraliż ten może potrwać jeszcze krótką chwilę, później system upadnie. “Ponad 300-sta tysięcy polaków znajduje się na kwarantannie, pacjenci bezobjawowi blokują dostęp do lekarza pacjentom z poważnymi chorobami” – przestrzegał poseł.

Zobacz także: Stan wyjątkowy w Polsce? We wtorek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

Stare, ale wiecznie żywe pomysły

Polityk zwrócił uwagę na to, że #PakietDlaMedyka, to nie jest żadna nowość: “Pakiet jaki prezentujemy, to stare, ale wiecznie żywe pomysły, na uzdrowienie polskiej służby zdrowia”. Na pierwszej lini frontu, znalazł się pomysł, aby zmienić formę zatrudnienia medyków. Do tej pory mają oni być zatrudniani na zasadzie kontraktu, kontrakty mają nie zawierać możliwości ubezpieczenia się. “To bardzo ważne, aby polscy medycy czuli się bezpiecznie, pracując w tak ekstremalnych warunkach” – podsumował polityk. Następną rzeczą jaką doradzamy, jest wprowadzenie zakazu zwalniania lekarzy, z powodu nie stosowania się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Według posła, jest duże grono lekarzy, którzy mają inne zdanie na temat pandemii, nie powinno się ich skreślać, tylko wysłuchać, to przecież również są specjaliści. W tej chwili lekarze mają bać się postawić, ponieważ boją się o utratę pracy.

Zobacz także: PILNE! Przerwa w obradach Sejmu do jutra. PiS przegrał głosowanie

Brak zainteresowania ze strony rządu

“Pomysły przedstawione przez Artura, to nie wszystko. Jakiś czas temu, przedstawialiśmy swoje pomysły stronie rządowej, lecz nie zostaliśmy wysłuchani, zostaliśmy zignorowani” – przypomniał poseł Michał Urbaniak. W szpitalach brakować ma środków ochrony osobistej, miejsc noclegowych dla medyków walczących z pandemią. “Apelujemy również, aby na czas pandemii, zwolnić medyków z obowiązku opłacania składek do ZUS” – zalecił polityk. Całość konferencji, znajduje się poniżej.

Zobacz również: Wojciech Cejrowski wzywa do buntu. „Obywatele powinni samodzielnie decydować”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY